Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hrozný den. Výkonnost ze začátku roku mi nevydržela, uznal Berdych

Tomáš Berdych zklamaný z vývoje osmifinále Wimbledonu | foto: AP

6 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Na osmifinálové pondělí v All England Clubu nebude Tomáš Berdych vzpomínat rád. Na wimbledonském kurtu vůbec nestačil na Gillese Simona a podlehl ve třech setech. Přesto pak dostal v anglické části tiskové konferenci otázku: „Jak se cítíte před čtvrtfinále?“

Berdych nevěřícně opáčil: „Zkouší si ze mě dělat legraci?“

Na tu neměl pochopitelně náladu. Podruhé za sebou dohrál na grandslamu už v osmifinále. „Byl to hrozný den,“ řekl.

Co bylo špatně, Tomáši?
Na nějaké úsudky o tom, co bylo špatně a co by asi mělo být jinak, je ještě dost brzo. Co jsem předváděl já, nebylo vůbec dobré. Podal jsem hrozný výkon, a proto takový výsledek. Ale nic to nesnižuje na tom, že on odehrál utkání velice solidně a dobře.

Srazilo vás, že jste měl jediný brejkbol?
To můžem rozebírat všechny situace a dojdeme vždycky ke stejnému závěru, na to nemáme tolik času. Taky je na to brzo. Člověk teď určitě nepřijde na nic rozumného, co se dá z toho zápasu vytáhnout.

Fotogalerie

Jinak jste se cítil v pohodě?
Šel jsem zápas od zápasu a neměl jsem žádný problém, nic mě zdravotně netrápí. V tom určitě nebyl žádný problém. Akorát to bude chtít nějaký čas, pak si rozumně sednout, probrat věci, co to mohly zapříčinit dnešní špatný den, to je asi jediné. Dál bych se v tom nepatlal. Myslím, že je jedno, jestli se člověk cítí dobře, nebo necítí dobře. Vždycky je důležité utkání, které je poslední. A to, jak ho člověk zvládne. Podle toho se musí řídit a posouvat zase dál.

Po prvním setu nastala čtvrthodinová pauza, jelikož jedna z divaček zkolabovala. Bylo to hodně nepříjemné?
Není to vůbec nic příjemného, ale v takovou dobu člověk úplně neřeší, jestli to nějakou dobu trvá, nebo ne. Myslím, že tam je nejdůležitější zdraví toho dotyčného, to se musí vyřešit. My jsme tam od toho, abychom dělali nějakou zábavu a ne od toho, abychom někam spěchali. S tímto nebyl vůbec problém.

Zdravotně vás tedy vůbec nic netrápí?
Fakt ne. Nechci se rouhat, ale fakt mi není vůbec nic. Určitě to není příčina porážky. Možná to dost lidí napadne, ale bohužel to je jen v mém špatném výkonu.

Do Roland Garros jste nahrál hodně zápasů. Nevybírá si to nyní daň?
Může to být jeden z důvodů. Já si to úplně nemyslím, protože jsme měli dobře rozvržený a naplánovaný čas. Spíš bych to viděl v tom, že už hodně posledních let pro mě sezona končí v podstatě teď, jediné volno a čas na přípravu mám přes léto, jinak jedu v podstatě nonstop. Tak to je přehozený, má to tak spousta hráčů. S tím se musím vyrovnat.

S novým týmem děláte různé změny. Pochvalujete si, jak jste se zlepšil fyzicky. Není těžké pak najít balanc, abyste zároveň neustoupil od agresivního tenisu, který vám je vlastní?
Může to být i tohle. V mém případě, když vyznávám útočný styl hry, musím být o to víc ostražitý, výbušný. To tam dneska nebylo. Narazíme vždycky na stejný problém.

Zažil jste skvělý start sezony, ale v posledních týdnech se tolik nedaří. Cítíte, že jste sestoupil z vítězné vlny?
Dnešek je jasný ukazatel. Kdyby se mi podařilo udržet výkonnost, jakou jsem měl ze začátku, takové utkání by nenastalo. Je potřeba si s odstupem času sednout, promyslet to a vědět, co a jak se stalo. Myslím, že zrovna kluci z týmu s tím mají dost zkušeností a vědí, co mají dělat, když jsem odehrál hodně zápasů. To je věc, která teď bude na nejbližším programu.

Kdy se vrátíte do turnajů?
Jediné jasně dané turnaje do US Open jsou Montreal a Cincinnati, otazník je nad Washingtonem. Ale není potřeba nikam spěchat, je důležité spíš rozložit síly, jelikož další část roku může být hodně nabitá včetně dost nepříjemného Davis Cupu, o kterém doteď nevíme, kde budeme hrát.Najdete na iDNES.czmobilní verze