Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


To je sen, zářila Erbanová. Česká juniorka pobila ženy

Karolína Erbanová | foto: AP

11 2010
Říkají to Nizozemci, Němci i Norové. Ekipa dlouhých nožů se vzácně shoduje: Karolina Erbanová je největším současným talentem světového rychlobruslení. "Ježiš, tohle slyšet je pro mě velká pocta. To zní jak pohádka," říká.

V sobotu, na úvodní distanci mistrovství Evropy však ukázala, že je té pocty hodna. Věřte nevěřte, sedmnáctiletá Erbanová, která ještě tři roky bude juniorkou, vyhrála na trati 500 metrů na mistrovství Evropy žen.

Navíc v čase, který je na nížinných drahách v jejím věku doslova bombou: 39,54. Nezkušená dívka pobila matadorky. Jen nechápala jak.

"Byl to pro mě šok. Kouč mi předtím říkal: Můžeš být i na bedně. Já nevěřila. Ale je to pravda! Myslela jsem si: Budu tak do desítky. Jenže najednou jsem po své rozjížďce svítila na tabuli první. Páry za mnou ubývaly a já byla pořád první." Zůstala první. Nesesadily ji ani silné ruské sprinterky, ani velezkušená Wüstová. "Úplný sen," špitla.

Včera přidala další skvělé umístění, 5. příčku na 1 500 metrů. Postoupila do finále čtyřboje pro 12 nejlepších. A poprvé v životě nastoupila na trať 5 000 metrů. Bála se jí. "Po pěti kolech to už bolelo. Ale nebylo to tak strašné," ulevila si. Sluší jí konečné 9. místo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze