Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tisíce diváků na IBU Cupu v Novém Městě. Biatlonisté byli nadšení

Jessica Jislová během střelby na biatlonovém IBU Cupu v Novém Městě na Moravě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

9 2016
Německý Oberhof se v prosinci vzdal pořadatelství Světového poháru - i proto se nyní jede v Ruhpoldingu. To Nové Město na Moravě šlo do rizika, počasí navzdory. A v první závodní den IBU Cupu, tedy béčkové soutěže, dorazilo do Vysočina Areny čtyři a půl tisíce diváků! „Na poháru snad nikdy tolik lidí nebylo,“ žasla nejlepší česká biatlonistka ve sprintu Jessica Jislová.

O biatlonový IBU Cup zdaleka není ve světě takový zájem jako o elitní Světový pohár. Mnohdy se pořádá na menších stadionech, kde třeba ani nemají tribuny.

Letošní čtvrtý díl poháru však získalo Nové Město na Moravě - středisko, jež bylo mimochodem loni vyhlášeno nejlepším pořadatelem Světového poháru.

A znovu se ukázalo, jak Česká republika žije biatlonem.

Před sobotními sprinty, jež kvůli nedostatku sněhu nahradily původně plánované vytrvalostní závody, si nikdo netroufal odhadovat: Přijde jen pár stovek fanoušků, nebo snad víc?

Nakonec pořadatelé ohlásili: „Na sobotní den dorazilo čtyři a půl tisíce diváků.“

Matěj Krupčík, nejlepší z českých biatlonistů ve sprintu (22. místo), nešetřil superlativy: „Atmosféra byla suprová. Musím říct, že tohle fakt není zvykem, aby na IBU Cup přišlo tolik lidí. Vždyť to nebylo ani na všech třech kolech poháru dohromady.“

Jessica Jislová po střelbě na biatlonovém IBU Cupu v Novém Městě na Moravě

Jessica Jislová po střelbě na biatlonovém IBU Cupu v Novém Městě na Moravě

Divácká kulisa na biatlonovém IBU Cupu v Novém Městě na Moravě

Divácká kulisa na biatlonovém IBU Cupu v Novém Městě na Moravě

Slova chvály směrem k Novému Městu zazněla i z týmu Německa. Florian Graf, jenž rozhodně není neznámý ani v elitním Světovém poháru, byl taktéž nadšený: „Do Nového Města se pokaždé těším. Chodí sem spousta diváků, tratě jsou ve velmi dobrém stavu.“

A příjemná změna na trati to byla i pro Jessicu Jislovou, jedenáctou ženu sprintu, která se tak stala nejlepší Českou. Po závodě vykládala: „Když jsem jela na trati, tak na mě fanoušci volali, povzbuzovali. Ani jsem neměla čas zpomalit.“

Nové Město tedy znovu nezklamalo a získalo plusové body. Nejenže se rozhodlo jít do rizika s pořádáním závodů, ale zároveň zase ukázalo, že mezi diváky je o biatlon velký zájem.

Sprinterské závody se poběží na Vysočině i v neděli. Ženy startují v 10 hodin, muži ve 13 hodin.

Počet diváků v jeden závodní den tak ještě může být navýšen.

Biatlonový Pohár IBU v Novém Městě na Moravě

Muži - sprint na 10 km: 1. Claude (Fr.) 24:48,6 (1), 2. Lapšin (Rus.) -3,6 (1), 3. Abašev (Běl.) -32,8 (1), ...22. M. Krupčík -1:34,2 (2), 34. Jánov -1:49,5 (1), 47. Vojík -2:15,4 (4), 84. Kristejn (všichni ČR) -3:49,2 (5).

Ženy - sprint na 7,5 km: 1. Jakušovová 21:02,1 (1 tr. kolo), 2. Zagorujková (obě Rus.) -6,8 (1), 3. Aymonierová (Fr.) -9,8 (1), ... 11. Jislová -54,8 (1), 32. Černá -1:46,1 (1), 42. Johanidesová -2:09,9 (2), 43. Tomešová -2:12,1 (3), 50. Zvařičová -2:34,3 (3), 71. Horká (všechny ČR) -3:48,0 (4).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze