Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


WNBA v sedmém nebi: legenda s číslem 7 pokořila metu 7 000 bodů

SEDM! Katie Smithová ze Seattlu Storm právě ukazuje, kolik tisícovek bodů už v WNBA překonala její spoluhráčka Tina Thompsonová (v pozadí). | foto: AP

19 2012
Lauren Jacksonová i Diana Taurasiová prožívají sezonu plnou zranění, smečující obryně Brittney Grinerová se stane profesionálkou až za rok. Basketbalová WNBA tak získává pozornost jenom s velkými obtížemi. Ale v úterý se to povedlo. Tina Thompsonová se stala první ženou, která v americké profisoutěži pokořila metu 7 000 bodů. Zatím o tři.

Bylo to celoživotní dílo, dostat se na taková čísla. Sedmatřicetiletá veteránka k překonání historického milníku spotřebovala takřka celých 15 sezon, tedy 460 zápasů.

V úterý večer "přihodila" Thompsonová deset bodů do koše Chicaga Sky, pomohla tím k vítězství svého Seattlu Storm. A pak se dušovala, že se o svém úspěchu dozvěděla až díky oslavám druhých.

Fotogalerie

"Opravdu jsem o tom dodneška nevěděla. Pro mě je totiž důležité vítězství. Tyhle věci jsou úžasné a já si jich budu vážit a budu si je užívat, až skončím, ale v první řadě je vítězství," poznamenala po svém novém zápisu.

Dá se tomu i uvěřit, Thompsonová totiž v první chvíli nijak neslavila, jen pokrčila rameny.

Překonávání podobných milníků jí navíc už mohlo trochu zevšednět. V minulosti se stala druhou ženou ligy, která pokořila mety 5 000 i 6 000 bodů, před více než dvěma lety přeskočila Lisu Leslieovou v čele historického žebříčku. (Více čtěte zde.)

Když o ní spoluhráčky i trenér Brian Agler hovoří jako o hrající legendě, mají proč. Vždyť Tina Thompsonová jako poslední z aktivních hráček pamatuje sezonu 1997, kdy byla WNBA založena. Od té doby už v ní stihla odehrát - rovněž unikátních - 15 085 minut.

Přesto je bodová meta 7 000 něčím symbolická. Thompsonová totiž valnou většinu své kariéry odehrála s číslem 7. V Houstonu Commets s ním získala čtyři tituly WNBA, se Spartakem Moskevská oblast dva euroligové poháry a dnes s tímto číslem na hrudi táhne celek Seattle Storm.

Na 8 000 bodů to už v jejím podání nevypadá. I když - nejstarší ženě ligy Taj McWilliamsové-Franklinové bude zanedlouho už dvaačtyřicet let. Proč by ji Tina Thompsonová nemohla nepodobit?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze