Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tiger Woods začal trénovat a turnaje se připravují na jeho návrat

Turnaje PGA Tour se připravují na možný návrat Tigera Woodse | foto: pgatour.com

10 2010
Vedení PGA Tour obvolává ředitele turnajů a radí jim, aby byli připraveni na případný návrat Tigera Woodse. Ten se v neděli začal poprvé od listopadové nehody připravovat se svým trenérem Hankem Haneym. Navíc byl prý spatřen se svou ženou Elen při objetí a polibku.

Tiger Woods od neděle trénuje s Hankem Haneym. Naposledy tomu tak bylo před Woodsovou listopadovou nehodou, po níž vypluly na povrch jeho mimomanželské románky a nejlepší hráč světa přerušil kariéru.

V polovině února poprvé veřejně vystoupil, sypal si popel na hlavu a omluvil se za své chování takřka všem. Kdy se vrátí zpět na turnaje, neuvedl. Nevyloučil však, že tomu bude letos.

Čtěte také

Woods se koncem února vrátil z léčebny, kde se údajně zbavoval závislosti na sexu, a od té doby trénuje na driving rangi v Isleworthu, v oblasti soukromých rezidencí na okraji Orlanda, kde Tiger Woods bydlí. V neděli za ním dorazil i jeho trenér švihu Hank Haney.

Vedení PGA Tour obvolává pořadatelé turnajů a radí jim, aby byli připraveni na možnost Woodsova návratu. Takový hovor měl i ředitel Houston Open Steve Timms, jehož turnaj je na programu týden před Masters. A v té době si Woods dal vždy pauzu. "Ale teď je neobvyklá doba. Proto jsme připraveni jak po stránce bezpečnostní, tak i v servisu pro média," řekl Timms.

Tiger Woods při tréninku v Orlandu během přestávky v léčení ze sexuální závislosti.

Vedení PGA Tour takto obvolává všechny pořadatele akcí, aby byli připraveni, ale žádné bližší informace nedává. Mluvčí PGA Tour Ty Votaw uvedl, že se jedná o běžnou spolupráci při přípravách turnajů. Připustil ale, že kromě témat jako doprava, charita a umístění televizních kamer přibylo další téma - Woodsův návrat. Znovu však popřel, že by vedení PGA Tour vědělo bližší termín Woodsova návratu. Prý jen chce, aby pořadatelé byli na tuto možnost připraveni.

V souvislosti s touto zprávou se spekuluje, že Tiger Woods se poprvé objeví na turnaji Arnolda Palmera, který je na programu dva týdny před dubnovým Masters. Světový lídr v Bay Hill pravidelně přijímá pozvánky od jednoho z nejlepších golfistů historie a v Bay Hill se mu daří, když na tomto hřišti slavil šest titulů. Včetně loňského, první po operaci kolena, kvůli které si dal několikaměsíční pauzu.

Tiger Woods v kondičním tréninku.

Ve Woodsův brzký návrat věří řada hráčů a osobností, včetně nejúspěšnějšího golfisty všech dob co se týče vítězství na majorech Jacka Nicklause. "Překvapilo by mě, kdyby Tiger Woods nehrál v dubnu Masters a předtím se neukázal na nějakém turnaji," prohlásil před nedávnem Nicklaus. Hráč PGA Tour Charles Howell III se s Woodsem potkal na drivingu v Isleworthu. "Upřímně řečeno, vypadal stejně dobře jako vždycky. Na to, kdy se vrátí, jsem se ho neptal, i když mě to zajímá jako všechny," řekl golfista.

Tiger Woods a Elin Nordegrenová.

Americká bulvární média navíc v pondělí přišla se zprávou, že Woods a jeho žena Elen byli v okolí jejich rezidence spatřeni při objetí a polibku. Právě vyřešením rodinných záležitostí nejlepší golfista současnosti argumentoval svou pauzu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze