Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bez tejpů na kotnících nedám ani ránu, říkala Cetkovská po triumfu

Petra Cetkovská na turnaji v Olomouci | foto: Tomáš Frait, MF DNES

21 2014
Oba kotníky otejpované, v rukách cit pro úder. Kdo to je? Tenisová vítězka olomouckého ITS Cupu Petra Cetkovská. Půvabná prostějovská rodačka konečně překonala zdravotní trable a chystá se do Ameriky.

Žije v Paříži, do rodného Prostějova se dostane jen výjimečně. I proto chtěla tenistka Petra Cetkovská tolik vyhrát nedaleký olomoucký antukový turnaj ITS Cup kategorie ITF s dotací 50 tisíc dolarů. Podařilo se: v sobotu ovládla s Renatou Voráčovou čtyřhru a v neděli si poradila ve finále dvouhry s houževnatou krajankou Denisou Allertovou 3:6, 6:1, 6:4.

„Jsem moc spokojená. Ani nemůžu být víc, vyhrála jsem single a double,“ smála se 29letá nejvýše nasazená hráčka turnaje, která získala první titul po více než třech letech.

Mezitím překonala zdravotní patálie. Osm měsíců bolesti odstartovalo nešťastné uklouznutí na olympijské trávě v Londýně, sotva vyléčila kotník, skolila ji únavová zlomenina v levém chodidle. Došlo i na slzy. Před odletem do Ameriky na betonové povrchy 70. hráčka světového žebříčku věří, že se může zase drápat nahoru.

Allertová: Petra hrála výborně

„Jsem spokojená, že jsem došla do finále. Co se týče druhého a třetího setu, začala jsem tak trochu ztrácet na nohách a trápit se s počasím, celkovou únavou. Petra hrála výborně. Celý týden v Olomouci byl ale báječný. Mám to tady ráda, je to skvělý turnaj v nádherném areálu. Ráda přijedu znovu.“

V Olomouci jste vyhrála s otejpovanými oběma kotníky. Jen prevence?
Teď už je to prevence, protože jsem si kotníky několikrát zvrtla a bez toho už bohužel nedám ani ránu.

Abyste předešla vzpomínkám na bolestivé zranění z olympiády v Londýně?
Už před olympiádou jsem měla lehčí stahovačku, ale pak jsem si to zvrtla i s ní, takže jsem si řekla, že už to nebudu riskovat.

Do finále jste vtrhla jako uragán, rychle vedle 3:0, ale pak ztratila šest gamů v řadě. Co se stalo?
Bylo to nahoru dolů. Z mojí strany tam byly nervy, protože jsem si vážně přála vyhrát. Pocházím nedaleko odtud, přijeli fanoušci, kteří mě přišli povzbudit. Denisa hraje skvěle, je dobrá hráčka. Byla jsem nervózní, bojovala jsem sama se sebou, než jsem našla to, co funguje a co bych měla hrát.

Bylo to složitější v obrovském vedru?
Myslím si, že to nemělo vliv. Bylo tedy velké horko a sem tam to kvůli počasí ulítávalo, bála jsem se do toho jít, abych tady neprotrhla plachty, ale jinak to nehrálo žádnou roli.

Únava se rychleji nekupila? O den dřív jste hrála ještě finále čtyřhry...
Musím se přiznat, že jsem ráda, že už je konec, že si budu moct příští týden odpočinout, i když jsem strašně šťastná. Dopadlo to nejlíp, jak mohlo.

Olomoucký turnaj se vám líbil, ač oproti minulému ročníku snížil dotaci na polovinu?
Co se týče organizace a podmínek, tak určitě, bylo to fantastické a byla jsem překvapená. Co se týče hráček, tak tady také byly skvělé. Dneska už nezáleží tolik na žebříčku, protože tenis už dnes umí hrát každý. Většinou rozhoduje pár detailů.

Fotogalerie

Jak moc vám pomůže 80 bodů do žebříčku?
Určitě mi to pomůže, nevím, jak moc, nekoukala jsem se, ale něco málo mi to pomůže (posunula se ze 70. místa na 66. - pozn.).

Teď se už chystáte na beton?
Teďka mám týden volno, takže to si užiju. Pak budu trénovat, začátkem srpna poletím do Ameriky do Cincinnati, New Havenu...

Pocházíte z Prostějova, ale tam už na kurtech moc času netrávíte vzhledem k tomu, že žijete ve Francii. Jak často se dostanete do rodného města?
Bohužel letos je to poprvé, vůbec se sem nedostanu. Přála bych si víc, ale s turnaji a vším se to prostě spojit nedá.

Jaký byl váš životní příběh, že jste se z malého města na Hané usadila v Paříži?
To jsou, myslím si, osobní důvody a nerada bych je někam ventilovala.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze