Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisté Liberce získali Španěla a cíl je jasný: triumf v první lize

tenis - ilustrační foto | foto: AP

4 2010
V areálech LTK Liberec a ČLTK Jablonec nad Nisou budou v příštím týdnu bojovat smíšená tenisová družstva o vítězství v první lize.

Vrcholem tenisové sezony v Libereckém kraji budou zápasy první tenisové ligy smíšených družstev na dvorcích LTK Liberec U Jezírka a ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou. Od pondělí 6. září do středy 8. září se v obou místech představí osm týmů ve dvou čtyřčlenných skupinách.

Favoritem liberecké skupiny A jsou tenisté pořádajícího LTK. Jejich soupeři budou celky Škody Plzeň, Reasportu Nymburk a Oázy Praha.

"Na první ligu už se moc těšíme, naším jasným postupným cílem je zvítězit ve skupině. Klíčový zápas nás čeká v úterý proti Plzni, která by měla být podle posledních informací hodně silná. V kádru má dobré ženy – Hrdinovou, Slovenku Kachlíkovou, amužskou jedničkou bude Žitko," uvedl Tomáš Trsek, kapitán libereckého družstva. "Nymburkmá sice na soupisce Španěly z druhé světové stovky, ale ti by neměli přijet, takže družstvo nebude moc kvalitní, a pražská Oáza je spíš jen průměrný tým."

Program skupin tenisové 1. ligy

Liberec, kurty U Jezírka
Pondělí 6. září:
LTK LIBEREC – Oáza Praha, Nymburk – Plzeň
Úterý 7. září: LTK LIBEREC – Plzeň, Oáza Praha – Nymburk
Středa 8. září: LTK LIBEREC – Nymburk, Plzeň – Oáza Praha

Jablonec, kurty ČLTK Bižuterie
Pondělí 6. září:
SEVEROČESKÁ TENISOVÁ A – Start Praha, Klatovy – MJ-Tenis
Úterý 7. září: SEVEROČESKÁ TENISOVÁ A – MJ-Tenis, Start Praha – Klatovy
Středa 8. září: SEVEROČESKÁ TENISOVÁ A – Klatovy, MJ-Tenis – Start Praha

Všechny zápasy začínají v 10 hodin

Tým LTK se bude opírat o posily z ciziny – Španěla AdrianaMenendeze, 249. hráče žebříčku ATP, a Ukrajinku Irinu Burjačokovou, 243. tenistou v pořadí WTA. Menendeze doplní v týmu letošní mistr republiky Roman Vögeli, Tomáš Cakl, Lubomír Majšajdr a Lukáš Vojtěchovský, v ženách Pavlína Šlitrová.

"Z těchto jmen budeme vycházet. Cakl, Vögeli, Majšajdr i Vojtěchovský absolvovali v posledních týdnech zahraniční turnaje typu Challenger ATP a Futures ITF ve Španělsku, v Německu na Slovensku," řekl liberecký kapitán.

V případě očekávaného vítězství ve skupině budou Liberečtí ve čtvrtek pořadateli semifinále a v pátek finálového zápasu druhé nejvyšší domácí soutěže. "Ambice máme nejvyšší, tedy celou první ligu vyhrát a pak se pokusit v baráži projít do extraligy. Bylo by hezké, kdybychom v semifinále přivítali A-tým Severočeské tenisové, která může vyhrát svoji skupinu v Jablonci," přeje si Tomáš Trsek.

V Jablonci bude domácím týmem právě Severočeská tenisová A, která se střetne se Startem Praha, MJ-Tenis Brno a TK Klatovy. Vítězové obou skupin se střetnou 9. září v Liberci. Vítěze první ligy čeká v prosinci v hale baráž s posledním týmem extraligy.

Severočeská tenisová A bude v domácím prostředí v Jablonci spoléhat na výkony Slováků Stančíka, Miklušičáka, Fislové. Kapitán týmu Jaroslav Tačner z Mostu i jeho jablonecký zástupce Dušan Hajátko mladší ještě jednají o možných posilách z Polska.

V sestavě mají zkušeného Dušana Karola, do zahájení ligy má být zdravotně v pořádku i jablonecká Anežka Makovičková. B-tým Severočeské tenisové složený z mladých severočeských tenistů startuje v prvoligové skupině D v Ostravě s cílem záchrany.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze