Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Federer plánuje hrát ještě tři až pět let: Chci odejít v pravý čas

LÉTO NA LEDOVCI. Dovolenou ve Švýcarsku si Roger Federer zpestřil exhibicí na ledovci s Lindsey Vonnovou. | foto: Reuters

28 2014
Legendární tenista Roger Federer promluvil o svých plánech pro budoucnost. Přestože se nedávno stal otcem druhých dvojčat, kariéru mu to prý omezovat nebude. „Priority jsou nyní samozřejmě jinde. Ale manželka cestuje ráda, dětem to nevadí. Takže všechno jde dál,“ řekl třetí hráč světa.

Zažil těžkou porážku ve finále Wimbledonu. Po ní si dal několik týdnů volno, relaxoval doma ve Švýcarsku, zahrál si exhibici s Lindsey Vonnovou na ledovci.

A před návratem do tenisové akce poskytl Roger Federer švýcarskému sportovnímu webu rozhovor, v níž promluvil o změnách, které v poslední době zažil - a také o plánech do budoucna.

Leckdo totiž spekuloval o tom, že kariéra 32letého tenisty se blíží ke konci. Tím spíš, když se jeho ženě Mirce v květnu narodila druhá dvojčata. Ale švýcarský vítěz 17 grandslamů podobné spekulace vytrvale odmítá. Na Wimbledonu se rozloučil slovy: „Nashle za rok!“ A nyní prozradil, že svůj odchod z vrcholné scény vidí v horizontu tří až pěti let.

„Rád bych odešel v pravý čas,“ řekl Federer. „Bude záležet na mé fyzické a psychické pohodě.“

A zároveň se ohradil proti své „nálepce“ Pana dokonalého, která mu je často přisuzována. „Možná si to lidé myslí, ale dokonalý nejsem. Také mám problémy. Také řeším průšvihy a učím se z nich,“ prohlásil. „Jsem hrdý, že můžu dobře reprezentovat tenis. Užívám si to. Kdybych tento pocit neměl, už bych skončil.“

Ale proč by to dělal? Je třetím hráčem světa, nedávno hrál finále Wimbledonu... Kdepak, švýcarský tenisový fenomén se jen tak rozloučit nehodlá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze