Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nemám co ztratit, vyhlásil Rosol před premiérou na pařížském centru

UTKÁ SE S TSONGOU. Lukáše Rosola čeká v pátek těžká dřina, vyzve francouzsku jedničku Jo-Wilfrieda Tsongu. | foto: Pavel Lebeda, Česká sportovní

11 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Už dvakrát si vyzkoušel v týmu důležitou roli v zápasech s Kazachstánem a Japonskem. V pátek však nastoupí Lukáš Rosol v dosud nejtěžší úloze: bude dvojkou v semifinálovém utkání Davisova poháru proti silné Francii, soupeřem mu bude 11. hráč světa Jo-Wilfried Tsonga. „Nemám co ztratit. Budu se snažit hrát svůj nejlepší tenis,“ vyhlásil 29letý Rosol.

Leckdo možná čekal v pátečních dvouhrách tradiční duo Berdych, Štěpánek, kapitán Navrátil se však rozhodl rozložit síly mezi více hráčů a vsadit na aktuální dobrou formu Lukáše Rosola. „Je to pro mě dobrá šance,“ těšilo 27. tenistu žebříčku ATP.

Kdy jste se dozvěděl, že budete v pátek hrát?
Dozvěděl jsem se nominaci ve středu pozdě večer a potěšila mě. Zápas to bude určitě těžký, Tsonga je favorit. Nemám co ztratit, můžu do toho jít s čistou hlavou. Věřím, že předvedu dobrý zápas.

Štěpánek: Nedělal bych z toho kovbojku

Radek Štěpánek se při Davis Cupu dostane do netradiční situace: páteční dvouhry bude sledovat jen z lavičky. „Určitě to bude nezvyklé, podařilo se mi to akorát dvakrát, v Kazachstánu a jednou proti Argentině 2009. Byl jsem v té situaci, takže bych z toho nedělal nějakou velkou kovbojku. Jsme tady proto, abychom uhráli tři body v jakémkoliv složení,“ řekl. Nebude mu však chybět rozehrání před sobotním deblem? „Myslím, že z toho nemusím mít strach. Samozřejmě budu muset dávat bacha, abych neseděl celý den na lavičce.“

Jak jde Tsongu porazit?
Pokusím se hrát svoji hru. Když bude fungovat, mohlo by to jít dobrou cestou. Ještě mám celý den na přípravu, po taktické stránce jsme zápas ještě moc nerozebírali, ale určitě si na něj sedneme a vymyslíme dobrou taktiku.

Prožil jste skvělé léto, zároveň jste se stihl už dobře nachystat na antuce. Jak se vám líbí ta zdejší?
Tady jsou skvělé kurty, nejlepší na světě. Centr je příjemný. Je dobře, že hrajeme kolem oběda, večer už tam bývají nepříjemné stíny. Doufám, že mě minou.

Budete hrát v patnáctitisícovém kotli, poprvé na centrkurtu v Paříži. Budou to nejtěžší podmínky, jaké jste zažil?
Atmosféra bude určitě v jejich prospěch, budou mít v zádech patnáct tisíc lidí. Musíme se s tím srovnat a soustředit se na svůj tenis. To jediné nás může dovést k úspěchu.

Vyhecuje vás podobné publikum?
Věřím, že diváci budou fair play, nepůjdou proti hráčům a budou se chovat slušně. Atmosféra bude určitě přísná, uvidíme, jak se s ní srovnáme.

Můžete v utkání prodat zkušenosti, které jste nasbíral třeba při slavném vítězství nad Nadalem ve Wimbledonu?
Tenhle zápas je už historie, věřím, že pár dalších takových ještě můžu přidat. Je těžký odehrát zápas na takové úrovni znovu, ale věřím, že týden, co jsem trénoval na antuce před Paříží, mi pomůže natolik, že budu schopný odehrát solidní zápas.

Spíš jsem myslel, že vás atmosféra centrkurtu už nemusí tolik zaskočit...
Ano, to je pravda. Je lepší, když už něco takového jednou zažijete. Nebude to pro mě první zápas na tak velkém centru. Doufám, že se s tím dokážu srovnat.Najdete na iDNES.czmobilní verze