Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenista Hanescu plivl na diváky. Do Wimbledonu přijela policie

Rumunský tenista Hanescu má problém. Ve Wimbledonu měl konflikt s fanoušky. | foto: AP

26 2010
Londýn (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Rumun Hanescu mohl být soupeřem Tomáše Berdycha ve 4. kole Wimbledonu. Měl čtyři mečboly, ale nevyužil je. Jeho zápas proti Němci Brandsovi skončil skandálem. Pořadatelé udělili Rumunovi pokutu 15 000 dolarů.

Victor Hanescu popošel k divákům a jejich směrem plivl na kurt. Bylo to za stavu 0:2 v pátem setu jeho zápasu s Němce Brandsem. Podle mluvčího Wimbledonu mu někdo z diváků před tím něco řekl.

Rozhodčí napomenul Rumuna za nesportovní chování. Ten šel na podání a čtyřikrát úmyslně přešlápl. Prohrával 0:3 a zápas vzdal kvůli bolestem nohy. Šel podat ruku rozhodčímu, ale ten mu svou nepodal a s Haneskem si chtěl celou věc vysvětlit. Ten ale po pár vteřinách opustil kurt.

Šéfové turnaji oznámili, že případ vyšetří. Rumunovi hrozí, že by mohl přijít o celý výdělek na turnaji, tedy 31 tisíc liber. Hanescu byl naštvaný už od poloviny čtvrtého setu. Rozhodčímu řekl, že ho bolí noha a požádal o přerušení zápasu do dalšího dne. Kim Craven na umpiru ale odpověděl, že ještě zbývá nejméně půl hodina světla a že se bude pokračovat.

"Věděl jsem, že má problémy s nohou. Asi není správné takhle reagovat, ale je to jeho rozhodnutí," řekl postupující Němec Brands, který se v pondělí utká s Tomášem Berdychem.

Hanescu ale nebude jediný, kdo má kvůli zápasu problémy. Do areálu přijela policie a zatkla čtyři fanoušky, kteří na tenistu pokřikovali. Odvezla je na stanici a vyslýchala. Podle ostatních diváků na kurtu byli opilí a křičeli: "Viktor je slaboch." Hanescu si stěžoval u rozhodčího, ale ten nic neudělal.

Po pokutě se Hanescu kál: "V hledišti byli lidé, kteří mě od začátku zápasu uráželi," uvedl. "Vedl jsem, měl čtyři mečboly ve třetím setu, ale bohužel se mi nepovedlo utkání ukončit. Ve čtvrtém setu jsem si pak poranil nohu. V pátém setu jsem pak při další urážce z publika ztratil hlavu. Nemělo se to stát, ale jsem jen člověk a dělám chyby."

Ve Wimbledonu to připomnělo situaci starou patnáct let. Tehdy Američan Tarango křičel na diváky: "Držte hubu!"Najdete na iDNES.czmobilní verze