Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Wimbledon je víc než Stanley Cup, tvrdí kanadská soupeřka Kvitové

POZDRAV FINALISTKY. Eugenie Bouchardová mává divákům na centrálním dvorci v All England Clubu. | foto: Reuters

5 2014
Píše se rok 2014, ale ve váženém tenisovém klubu na kraji Londýna jako by se čas posunul o tři roky zpět. Ve finále Wimbledonu se opět střetne bývalá šampionka s mladou sportovní hvězdou. Petru Kvitovou vyzve Eugenie Bouchardová. I když ta paralela v lečcems nesedí...

Všimli si toho zahraniční reportéři a české tenisové jedničce to připomněli také čeští novináři. „Podobnost je tam velká, ale já se budu snažit, aby to nedopadlo tak jako v roce 2011,“ řekla Kvitová.

Tehdy skromná 21letá dívenka ze severomoravského Fulneku porazila sportovní superstar Marii Šarapovovou a sama pronikla mezi tenisové celebrity. Ačkoliv se Kvitová (zatím) nestala světovou jedničkou a druhé grandslamové finále hraje poprvé až po třech letech, pořád je v elitní desítce žebříčku WTA.

Ovšem letošní souboj o titul na wimbledonské trávě bude přece jen trochu jiný. Bývalý šampionka je sice znovu favoritkou podle expertů i podle kurzů (viz box), ale Bouchardová rozhodně nepůsobí jako Kvitová z roku 2011.

Čeští sázkaři věří Petře Kvitové

Nejen většina tenisových odborníků, ale také sázkaři věří, že Petra Kvitová v sobotu podruhé v kariéře zvedne nad hlavu wimbledonskou trofej. Podle vyjádření sázkových kanceláří pro agenturu ČTK na českou tenistku směřuje mezi 75 a 90 procenty sázek. U Tipsportu očekávají, že by se celkové náběry na utkání mohly vyšplhat až na tři miliony korun. Podobné je to i u Fortuny. Velkou konkurencí pro tenisový Wimbledon je pochopitelně vrcholící fotbalový šampionát v Brazílii, rekordní sázkařská událost. 

Dvacetiletá Kanaďanka je sebevědomá, místy se může zdát její projev až trochu namyšlený. Právem je hrdá na své letošní úspěchy na kurtu. Bouchardová je navíc moc hezká, ideální marketingový tahák pro miliony fanoušků na celém světě. Její milý úsměv plní obálky časopisů. Proto se nabízí srovnání se Šarapovovou.

„Předně se soustředím na tenis. Cokoliv přinese, beru ruku v ruce. Vím, že je to součást mé práce. Ale ani nevím, co mám opravdu očekávat,“ řekla na páteční tiskové konferenci v Londýně. Před sobotním duelem s Kvitovou se nechce ničím rozptylovat. Nepřemýšlí nad tím, jak jí případný triumf změní život. "Na věci okolo se nesoustředím. Jsem hrdá na to, co jsem dokázala, ale práce ještě není hotová.“

Ta slova Bouchardovou vystihují. Nehodlá se spokojit s málem, chce víc. Vždyť o grandslamovém titulu sní od devíti let. Víru dodává talentované Kanaďance letošní forma.

„Ale ty výsledky se nezrodily přes noc. Je za tím tvrdá práce,“ pro jistotu opět zopakovala, že na kurtu umanutě dře, aby dosáhla svého.

Bouchardová svým přístupem jistě dělá radost své rodině. Právě ta je pro kanadskou tenistku důležitá, pobyt s nejbližšími ji uklidňuje. Také proto jsou s „Genie“ i v Londýně.

A co dvojče Beatrice? „Ta tady není," odpověděla Bouchardová. Žurnalisty její sestra zajímá, protože jejich společné sexy fotografie jsou teď hitem internetu. A je jasné, že díky těmto snímkům zase přibyli Kanaďance fanoušci.

Fotogalerie

Ale dost! Vždyť Bouchardová se přece soustředí jenom na tenis. Takže - co říkáte na Petru Kvitovou?

„Moc ji neznám, ale vím, že je dobrá hráčka. Ona už ve finále byla a vyhrála. Pro mě je to nová situace, ale těším se na svůj nejtěžší zápas ve Wimbledonu.“

Díky Bouchardové se nyní o tenise píše na předních stránkách kanadských serverů, přestože tam většinou najdete hlavně hokejové zprávy. „Nejsem moc velký hokejový fanoušek,“ prozradila rodačka z Montrealu. Mnohem raději sledovala v televizi tenis. I tak tvrdí: „Myslím, že Wimbledon je víc než Stanley Cup.“

A pamatujte: Bouchardová má ještě rozdělanou práci...Najdete na iDNES.czmobilní verze