Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisové kolegyně kritiku neodpustily

24 2000
R e n n e s - Tenistka Nathalie Tauziatová plánuje odvolání proti kontroverznímu rozhodnutí Francouzské tenisové federace, která osmou hráčku světa vyřadila z olympijské nominace, protože předloňská finalistka Wimbledonu kritizovala v autobiografické knize své francouzské kolegyně. Kniha "Women's Tennis Stripped Bare" (Ženský tenis svlečený do naha), která vyšla na jaře, pobouřila francouzské hráčky natolik, že během Wimbledonu uspořádaly poradu a požádaly o vyloučení Tauziatové z týmu.

Funkcionáři francouzské federace se minulý týden v Rennes rozhodli, že tomuto požadavku vyhoví. "Hodlám obhajovat svá práva, protože si myslím, že jednoduše není možné tímto způsobem změnit nominaci," prohlásila Tauziatová, která chce po letošní sezóně ukončit kariéru. "Musím se proti tomu odvolat, určitě se odvolám," dodala dvaatřicetiletá tenistka, která už na toto téma hovořila s francouzskou ministryní sportu Marií-George Buffetovou.

Na základě žebříčku WTA k 10. červenci se Tauziatová jako druhá Francouzka vešla do olympijské nominace. Tenisová federace ovšem nahlásila trojici Amelie Mauresmová, Sandrine Testudová, Nathalie Dechyová a do čtyřhry postavila pár Testudová, Julie Halardová-Decugisová.

"Bylo to těžké rozhodnutí, ale raději jsme dali na současnou výkonnost a sportovní kritéria než na pořadí v žebříčku, které není zcela objektivní," vysvětlil rozhodnutí technický ředitel Francouzské tenisové federace Jean-Claude Massias. "Jsem velice zklamaná," komentovala výsledek nominace Tauziatová. "Pravidla nominace jsou známa několik měsíců, a oni je na poslední chvíli změní, abych nemohla na olympiádu jet."

 

Autor:


Témata: Výsledky Tenis, WTA
Najdete na iDNES.czmobilní verze