Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ovace na centrkurtu pro Strýcovou. Ta si stýskala: Chtělo to víc šťávy

Česká tenistka Barbora Strýcová se usmívá v osmifinále Australian Open. | foto: AP

25 2016
Melbourne (Od našich zpravodajů) - Do zápasu s favoritkou vtrhla rázně. V prvním gamu vypálila tenistka Barbora Strýcová dvě esa. V osmifinále Australian Open poslední přežívající Češka přesto podlehla Viktorii Azarenkové 2:6, 4:6. Partie byla dramatičtější a zábavnější, než naznačuje výsledek. „Hmm. Ale já chtěla vyhrát,“ pravila Strýcová.

Byť se na stadionu Roda Lavera obvykle schází tenisově vzdělané obecenstvo, tentokrát vzdychá, hučí, tleská a křičí už během výměny.

Strýcová v nouzi dobíhá, vyškrabuje a vrací tři pecky namířené do rohů. Pak sprintuje dopředu za kraťasem. Vzápětí s vypětím všech sil pádí za lobem a odpaluje míč zády k síti.

Australian Open

Přečtěte si o pondělním programu.

GRATULUJU! Českou tenistku Barboru Strýcovou vyřadila v osmifinále Australian...

Dvojnásobná zdejší šampionka Azarenková musí předvést ještě jeden volej. A pak už se Běloruska dívá, kterak Češka křížným bekhendem trefuje lajnu. Rozhodčí hlásí aut. Strýcová mocně vydechuje a žádá o přezkoumání dopadu.

Jestřábí oko hlásí: „IN“. Na tribunách vybuchuje divoký jásot. Spousta přihlížejících aplauduje vestoje. Strýcová triumfálně zvedá ruku. Za stavu 3:4 ve druhé sadě srovnává na patnáct obě.

„Pohladí to na duši, to jo,“ řekla později. „Ale já nastupuju s cílem vyhrát. Takže je fajn, že bojuju, ale porážka mě mrzí. Pořád jsem byla pod tlakem, pořád jsem musela běhat a to se hraje těžko.“

První gamy přitom vypadaly nadějně, ne?
No jo, ale jenom do stavu 2:2. Za půl hodiny jsem set ztratila 2:6, což je špatně. Pak už se to proti takové hvězdě těžko obrací. Ke konci jsem se dostávala do zápasu víc a víc. Hned jsem cítila, že i ona začíná být unavenější a dělá víc chyb. Měla jsem ji do podobné situace dostat i v prvním setu.

S jakou taktikou jste na dvorec šla?
Proti Azarenkové musím být od začátku až do konce dobře na nohou a zahrát nad svoje poměry. Nesmím dělat zbytečné chyby. A jak na sebe vyvíjím zbytečný tlak, abych nekazila, tak právě naopak kazím... Aspoň vidím, že mám na čem makat a můžu se zlepšovat, i když mi bude brzo třicet.

Co tedy hodláte vybrousit?
Práci nohou a taky chci být trošku agresivnější, když mi přiletí kratší míč. Abych dokázala sama převzít iniciativu.

S vaší postavou to ale není jednoduché, že?
Skoro všechny soupeřky mají v úderech větší sílu, vždyť jsem jedna z nejmenších hráček na okruhu. Dneska jsem měla být trpělivější. Když jsem se vrátila ke své hře, zápas se dramatizoval. Ale nestačilo to. Chtělo to trochu víc šťávy.

Přesto jste poprvé v Melbourne pronikla do osmifinále. Jste spokojená?
Kdyby mi to někdo nabídl před turnajem, nevěřila bych mu. Ze tří vítězství mám obrovskou radost. Tenhle turnaj je krásný, skvěle se o nás starají. Víc si už opravdu nemůžeme přát.

Autoři: , pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze