Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sama sebe jsem překvapila, řekla Kvitová po galapředstavení na US Open

5 2015
New York (Od našeho zpravodaje) - Sobota jako ze žurnálu podle Petry Kvitové? Příjemné počasí. Přesvědčivé vítězství na newyorském centrkurtu. Ušetřené síly. Postup do osmifinále US Open. „Nic tady od sebe nečekám, ale samozřejmě jsem ráda, že jsem přežila do druhého týdne,“ řekla levačka z Fulneku.

Dobrá, trochu ji zlobil stín na podstatné části dvorce. Míče se v něm záludně ztrácely a zase se z něj vynořovaly. „Ale to bylo stejné pro obě,“ řekla Kvitová po vítězství nad rozjetou Slovenkou Schmiedlovou 6:2, 6:1.

Úspěšně zavírala výměny na síti, kde bodovala ve 12 z 15 náběhů. Spolehlivě podávala. Nasázela 6 es a nepustila soupeřku k jedinému brejkbolu. Napočítali jí 29 vítězných úderů a 18 nevynucených chyb.

Skoro na ní není znát, že kvůli zdravotním potížím po Wimbledonu musela hodně omezit trénink.

Utkání jste zvládla bravurně. Souhlasíte?
Hm. Sama sebe jsem překvapila. Některé výměny byly opravdu povedené. Hodně jsem toho doběhla a ještě míč hezky odehrála.

Nová konstrukce budoucí zatahovací střechy na Ashe Stadium vrhá na kurt stín. Zvykla jste si na něj?
Nebyl moc příjemný. Ale možná mi pomohl. Soupeřka můj servis asi moc neviděla. Moje podání fungovalo. Zbytečně jsem zkazila snad jenom dva returny. Bylo to v pohodě.

I na síti se vám dařilo zakončovat, že?
Většinou jsem si tam šla pro finální volej, nedostala jsem se do nějak zvlášť těžkých situací. Ale i to doklepávání je umění, když vám balon přiletí ze slunka do stínu. Jednou jsem byla hodně ráda, že mi to trefilo raketu, protože jsem míček neviděla.

Zatím jste tu nikdy nepronikla do čtvrtfinále...
...to je pro mě velká výzva.

Můžete do něj postoupit, pokud v pondělí porazíte britskou kvalifikantku Kontaovou. Víte o ní něco?
Ne. Nikdy jsem proti ní nehrála. David (kouč Kotyza) o ní něco zjistí a připraví taktiku. To je jeho práce.

Doneslo se vám, že na turnajích různé úrovně teď vyhrála 16 zápasů za sebou?
Ne. Ale teď už to vím. (směje se) Já jsem zase minulý týden vyhrála v New Havenu, takže to máme podobné. I když tu porazila výborné hráčky, patří mezi schůdnější soupeřky, což s sebou nese trochu zátěž očekávání. Ale chci prolomit tu svou ne úplně úspěšnou sérii na US Open.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze