Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tarpiščev se chce odvolat proti trestu za "bratry Williamsovy"

Šamil Tarpiščev | foto: Reuters

10 2014
Předseda ruské tenisové federace Šamil Tarpiščev zvažuje odvolání proti ročnímu zákazu působení na okruhu WTA, který vyfasoval za nevhodné komentáře na adresu sester Williamsových. Funkcionář označil v televizní show obě tenistky za "bratry Williamsovy", za což od WTA dostal vedle suspendace i pokutu 25 000 dolarů.

„Prověřuji možnost zahájení soudního řízení,“ řekl Tarpiščev agentuře ITAR-TASS. „Pokud se k tomuto kroku rozhodnu, bude to u amerického soudu, kde budu schopen zjistit odůvodnění toho, proč byly tresty uděleny.“

Tarpiščev pronesl poznámku, za kterou po celém světě sklidil ostrou kritiku, v pořadu ruské televize, kde byl hostem společně s ruskou tenistkou Jelenou Dementěvovou. Za svá slova se sice americkým tenistkám omluvil, s trestem ale nesouhlasí. Podle něj a jazykových expertů, které najal, nebyl jeho komentář urážlivý ani vulgární.

„Nechal jsem jejich závěry přeložit do angličtiny a poslal je WTA, ale nepřijali je. Mezinárodní tenisová federace a Mezinárodní olympijských výbor se tím také nechtějí zabývat. Takže si myslím, že to je celé zinscenované,“ tvrdí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze