Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pařák. Bitva. Nastřelená Hradecká. A jedenácté vítězství pro Šafářovou

Lucie Šafářová (vlevo) a Bethanie Matteková-Sandsová. | foto: AP

5 2015
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Teploměry ukazovaly přes 30 stupňů ve stínu. Tenistky si na krk přikládaly ručníky s ledem. "Ani pod slunečníky nebylo dvakrát příjemně," řekla Bethanie Matteková-Sandsová. S parťačkou Lucií Šafářovou ovšem překonaly výheň i soupeřky Hlaváčkovou s Hradeckou.

Královny Australian Open postoupily i na druhém letošním grandslamu do finále. Šafářová by si páteční šichtu raději odbyla rychleji. I její partnerka jí přála, aby mohla co nejdřív jít odpočívat před sobotním soubojem se Serenou Williamsovou.

„Jenže Češky hrály fakt výborně, s tím se nedalo nic víc udělat,“ řekla extravagantní Američanka. Napínavé utkání trvalo 2 hodiny a 10 minut, než ho se Šafářovou vyhrála 6:2, 5:7, 6:4. Matteková-Sandsová ve třetím setu tuhé bitvy dokonce při returnu prudce trefila Hradeckou do hlavy. „Hra do těla je v deblu součástí boje, ale nebylo to příjemné pro nikoho z nás,“ řekla Šafářová.

Hned po ústupu z kurtu podstoupila masáž i lázeň v ledové vodě. A po sérii rozhovorů prchla do svého pronajatého bytu, kde především odpočívala a soustředila se na životní mač. „Dvouhodinový trénink bych si v tomhle počasí asi dneska nedala, ale být ve finále čtyřhry je nádhera. Jsem moc ráda,“ řekla po své jedenácté výhře ve třinácti dnech na pařížské antuce.

A Matteková-Sandsová o ní pronesla: „Lucy je superžena!“ Šafářová cítila únavu, žádné zranění ji ovšem naštěstí netrápí. Zaslechla o zdravotních nesnázích Williamsové, nicméně nikterak se jimi nezatěžovala: „U ní člověk nikdy neví. Musím být připravená na případ, že bude stoprocentně fit.“

Do Francie dostává stovky blahopřání. Přivítala sestru, jež za ní přiletěla z New Yorku. Na finále ji osobně podpoří asi 30 jejích příbuzných a známých.

Ráda by se před nimi předvedla. Čeká ji první grandslamové finále v kariéře. „Těžko říct, jako na mě emoce dolehnou,“ řekla. „Ale nemám co ztratit, čeká mě nejlepší hráčka světa. Půjdu si to na kurt užít.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze