Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvojnásobná dotace, nová tribuna, lákavá jména. Praha vyhlíží turnaj WTA

Barbora Strýcová (vlevo) na tiskové konferenci před turnajem J&T Banka Prague Open. | foto: Pavel Lebeda/Česká sportovní

20 2016
Světový ženský tenis se valí do Prahy. Na turnaji WTA zvaném J&T Banka Prague Open, který se koná příští týden, se představí nejméně pět Češek a celkem čtyři hráčky elitní dvacítky. Turnaj zdvojnásobil dotaci a zpřísnil i bezpečnostní opatření. Očekávaný divácký zájem má uspokojit větší tribuna.

Lucie Šafářová, Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, Denisa Allertová a Lucie Hradecká, těchto pět Češek už má jistotu startu v hlavní soutěži. Další krajanky mohou přibýt přes divokou kartu, které se rozdají v pátek, či z kvalifikace.

J&T Banka Prague Open

Termín: 25. - 30. dubna
Místo: TK Sparta Praha ve Stromovce
Dotace: 500 tisíc USD
Vstupné: zdarma
Doprava: pořadatelé nedoporučují cestu autem. Ze zastávky Nádraží Holešovice budou zdarma jezdit autobusy. Případně se lze k areálu dostal autobusem z Hradčanské na zastávku Goetheho.

Přenosy z turnaje vysílá každý den ČT sport.

Právě české hráčky budou na turnaji v Praze hlavním lákadlem, ne však jediným. Ač se na poslední chvíli odhlásila bývalá světová jednička Jelena Jankovičová, kterou stále trápí potíže s pravým ramenem, další velká jména zůstávají: třeba světová osmička Roberta Vinciová či grandslamové vítězky Světlana Kuzněcovová a Samantha Stosurová.

„Je neuvěřitelné, že tady takový turnaj je. A obsazení napovídá, že bude výborný a super těžký,“ říká Strýcová, nyní 33. hráčka světa.

Organizátoři zvýšili oproti loňskému ročníku dotaci z 250 tisíc dolarů na dvojnásobek. Rozšířili tribuny, které loni v závěrečné fázi nestačily zájmu diváků. Nyní se na centrální kurt vejde 2 500 diváků, 500 diváků na dvorec číslo 1 a 200 diváků na kurt číslo 2.

Pokud se bude Češkám dařit a návštěvnický zájem bude velký, vyroste u kurtu 1 navíc v pátek a v sobotu velkoplošná obrazovka, aby mohli dění na centrkurtu sledovat i ti, kteří se na něj případně nedostanou.

Pořadatelé rovněž zpřísnili bezpečnostní opatření, jak jim ukládají nařízení od WTA. Do areálu tak neprojde nikdo s větším zavazadlem, každý bude muset rovněž podstoupit před vstupem prohlídku.

Fotogalerie

Kromě úspěchu domácích tenistek, kterých se loni dostalo do čtvrtfinále hned šest, doufají organizátoři i v přízeň počasí; to má být podobně jako loni chladné a deštivé. „Předpověď bedlivě sledujeme. Snad pršet nebude,“ doufá manažerka turnaje Eva Slaninková.

Turnaj začne v sobotu kvalifikací, finále je na programu 30. dubna v poledne. Vítězka si odnese kromě trofeje i hodinky z chirurgické oceli se 134 diamanty.

Před rokem měl boj o titul ryze české obsazení, když se utkala pozdější vítězka Karolína Plíšková s Lucií Hradeckou. Povede se něco podobného znovu?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze