Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sestavu v hlavě mám, říká kapitán Pála. Trápí ho jen puchýř Smitkové

TISKOVÁ KONFERENCE. Kapitán Petr Pála a tenistky Karolína Plíšková a Tereza Smitková odpovídají na otázky novinářů na tiskové konferenci. | foto: Česká sportovní / Karel Tejkal

5 2015
Québec (Od našeho zpravodaje) - Petr Pála vede jako kapitán český fedcupový tým sedm let. Během nich zažil už tři vítězná tažení - a další by rád nastartoval v sobotu v 1. kole ročníku 2015 v kanadském Québeku. K obavám zatím nemá důvod - jeho tým je proti domácím jasným favoritem. „Musíme se toho pořádně zhostit,“ řekl.

Vše zatím probíhá bez problémů?
Docela jo. Akorát Terka Smitková má puchýř na hrací ruce, tak to teď řešili doktor Vlasta Voráček s fyzioterapeutem Pavlem Kovačem. Když hraje, tak se jí to potí. Teď to při tréninku nebylo úplně ono. Ale celkově jdou tréninky nahoru, je to lepší a lepší.

Povrch v hale ve sportovním komplexu univerzity Laval přišel hráčkám zprvu pomalý. Zrychluje se postupně?
Může to být postupně rychlejší, ale může to být i pocitem, že člověk hraje postupem času lépe, víc dobrých úderů. Mělo by se to zrychlit, až se to ošoupe. Uvidíme, dneska je čtvrtek. Je to spíš pocitové. Něco se určitě zrychlilo, bylo to hrubé, teď se to ohoblovalo tím pohybem.

Fotogalerie

Jak se vám zatím zdají výkony hráček v trénincích?
Co se týká úderů, tak všechny jdou nahoru. Kája Plíšková hrála dneska dopoledne nejlíp, co hrála za týden. Ale je to celkem logické, přijeli jsme v noci na pondělí, pondělní trénink byl na seznámení, dneska už ten trénink byl nejlepší, což je dobře. Zejtra už bude den před zápasem, to už to člověk jen poladí. Tento trénink byl velmi příslibný na víkend, co se Karolíny týká.

Vyhovuje jí povrch, na němž míčky vyskakují vysoko do vzduchu? Sama s úsměvem říkala, že aspoň nemusí tolik do kolen.
To se uvidí, až nastoupí. Myslím, že jo, že jí to sedí. Jak moc, to uvidíme o víkendu. Ale když bude hrát to, co umí, tak by to mělo dojít ke zdárnému konci. Je to velmi dobrá hráčka.

Co jste vypozoroval z tréninků Kanaďanek?
Těžko říct, která bude nejnebezpečnější. Fichmanová hodně běhá, vrací trochu přeliftovaný forhend. Myslím si, že bude hrát. Bude to určitě nepříjemné pro toho, kdo proti ní nastoupí v sobotu jako naše dvojka. A koho postaví jako druhou tenistku, to fakt nevím, neřeším.

Šestnáctiletá Robillardová-Milletteová dorazila až ve čtvrtek, dvojkou Kanady tedy zřejmě bude buď Dabrowská, nebo Abandaová. Jak byste je popsal?
Dabrowská se snaží hrát přeliftovaný forhend. V tréninku se snažila dohrávat výměny vpředu, to prý v zápase nedělá zase tak často. Její druhý servis není úplně výrazný. Abandaová se snaží držet u základní čáry, hraje z docela otevřeného postavení. Servis mi nepřišel zatím nijak skvělý. Nechci říkat, že by byl špatný, ale myslím, že první i druhý servis se dá returnovat velmi solidně. A nevím, jaké to bude, když bude hrát pod tlakem. Myslím, že další Kanaďanky ji do takové pozice nedostaly, předpokládám, že Kája ji tam dostane. To by mohl být klíč, její obrana by nemusela být úplně to pravé.

Máte už v hlavě, kdo doplní ve víkendových zápasech Karolínu Plíškovou?
Mám, ale ještě to musím definitivně rozlousknout. Dneska to určitě rozseknu, aby to holky věděly aspoň dvě noci před utkáním.

Česko je velkým favoritem, což může být zrádné. Jaký je recept na takový zápas?
Odehrát to solidně s výkony, na které holky mají. Když holky zahrají slušně, tak to by měl být klíč k úspěchu.Najdete na iDNES.czmobilní verze