Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rosol o Murraym: Smál jsem se, co říká hráč top 5. Tím to pro mě končí

Lukáš Rosol na turnaji v Mnichově | foto: AP

3 2015
Mrzelo ho, že ztratil dobře rozehraný zápas se světovou trojkou. Vyhrocený moment, který Lukáš Rosol zažil v utkání s Andym Murraym, už ale dál neřešil. „V šatně jsme si v pohodě plácli a zasmáli se tomu,“ řekl o příhodě ze sobotního čtvrtfinále v Mnichově.

O co šlo? Po vyhraném prvním setu Rosol do Murrayho jemně vrazil u sítě při výměně stran, což se Britovi nelíbilo. Krátce poté zamumlal: „Děláš to každý týden. Nikdo na okruhu tě nemá rád. Každý tě nenávidí.“

A poté zápas otočil a ve třech setech zvítězil. „Bohužel. Měl jsem ten zápas dobře rozehraný, ale Murray mě i díky jeho zkušenostem přehrál,“ řekl Rosol.

Jak vám bylo ve chvíli, kdy pronesl zmiňované věty?
Zasmál jsem se tomu, co říká hráč, který je top 5 na světě. A tím to pro mě končí. Může říct, co chce, to je jeho věc.

Něco jste poté říkal rozhodčímu...
Ptal jsem se, jestli je v pořádku, když mi něco takového říká hráč z elitní pětky. On říkal, že O. K. Takže v pohodě, zasmál jsem se tomu. Já mu nic takového říkat nebudu, to je jeho věc. Tam není nic víc, co by se dalo rozebírat.

Murray: Neměl jsem to říkat

„Táta mě vždycky učil, že když mi někdo něco udělá, musím ukázat, že se nedám,“ vysvětloval Murray po zápase svou reakci. „Vrazil do mě bez důvodu. Když vám někdo něco takového udělá a vy nijak nezareagujete, necháte ho diktovat průběh zápasu. Ale neměl jsem říkat, co jsem řekl,“ popisoval. Když se mu Rosol za vražení omlouval, Murray mu prý dal radu: „Když něco takového uděláš, akorát tím dáš soupeři motivaci navíc. I mně ji to dodalo. Možná když prohráváte, tak se to dá pochopit. Ale když vyhráváte, tak to nedává moc smysl.“

Prý jste se Murraymu po zápase omlouval.
V klidu jsme si potom popovídali v šatně. Tam nebyl žádný problém. V šatně jsme si plácli, zasmáli jsme se tomu, popřál jsem mu hodně štěstí do konce turnaje, a to mi stačí.

Dobře. Užíváte si jinak to, že začala antuková část sezony?
Určitě, je to pro mě povrch, na kterém jsem vyrůstal. Zatím se mi na ni daří s mými výsledky tak nějak průměrně. Mohl jsem samozřejmě uhrát víc, ale věřím, že to bude nadále lepší. A hlavně mě netrápí zdravotní problémy, takže už se do toho můžu obout pořádně.

Jak letošní sezonu zatím hodnotíte?
Sezona je zatím špatná, ale začali jsme pracovat na nových věcech, které se nemůžou projevit hned. Takže věřím, že se to nastartuje do dalších turnajů lépe. Pracujeme na něčem, co by se mohlo projevit třeba až v polovině sezony. Můžu říct, že je to na dobré cestě.

Co vám přinesla spolupráce s kondičním trenérem Davidem Vydrou (do konce loňského roku pracoval s Tomášem Berdychem - pozn. red.)?
Kondice funguje dobře, kondičně se cítím skvěle. Po tenisové i fyzické stránce si myslím, že je všechno na dobré cestě a že výsledky teprve příjdou.

Jaký je váš další program?
Teď poletím do Madridu, hned potom Řím, pauza před Roland Garros a pak Paříž.Najdete na iDNES.czmobilní verze