Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistka Krejčíková: Trenérka Novotná motivuje mě, ale i soupeřky

Barbora Krejčíková | foto: Tomáš Frait, MF DNES

20 2015
Jako první s gratulací přispěchala slavná trenérka Jana Novotná: „Super bojovnost!“ Unavená, ale šťastná devatenáctiletá tenistka Barbora Krejčíková se jen pousmála. „Ještě tomu nemůžu věřit,“ řekla.

Tenistka z Ivančic vyhrála svůj první turnaj – olomoucký ITS Cup na antuce kategorie ITF s celkovou dotací 50 tisíc dolarů. První nasazená hráčka tak zvládla roli favoritky, i když ta ve finále v řeži tenistek prostějovského klubu patřila spíše obhájkyni loňského triumfu Petře Cetkovské.

Zatímco před rokem o deset let starší soupeřce podlehla v semifinále, v neděli po obrovské bitvě slavila v tie-breaku třetí sady (3:6, 6:4, 7:6). Do žebříčku, v němž ji před turnajem patřilo 140. místo, si připsala 80 bodů.

Cetkovská: Nešel mi servis

Loni to vyšlo, letos ne. To je sport. Bohužel se potvrdilo, že v ženském tenise není servis extra výhoda. Prohrála jsem 6:7 ve třetím setu, takže to bylo o pár míčích. Já jsem hlavně ráda, že jsem zdravá a vydržela jsem několik třísetových bitev. Jinak to byl ale v Olomouci znovu krásný turnaj, především díky fantastickým divákům. I kvůli nim mě mrzí, že to s obhajobou titulu nevyšlo

Bylo vítězství urvané v tie-breaku především o bojovnosti, za kterou vás hned chválila trenérka Jana Novotná?
Určitě. Každý zápas je o bojovnosti, všechny mé zápasy tady o ní byly, takže je to rozhodně velice důležité. Jsem za takový skalp šťastná. Bylo to náročné – teplo, vítr. Velice nepříjemné pro obě dvě. Při nadhozu na servisu to bralo hrozně míček. Ale zvládla jsem to, vybojovala jsem to. To nejdůležitější.

Bylo horší vedro, nebo vítr?
Obojí, bylo to velice těžké. Teplo je nepříjemné, hodně ubírá sil. Vítr zase bere míče při nadhozu. Jsem ráda, že jsem se s tím vypořádala.

Od začátku jste přitom tahala za kratší konec, ztratila jste první set. Pomohlo vám, že ani soupeřka si nebyla na servisu jistá?
Já jsem si říkala, že musím hlavně pořád dál hrát a bojovat. Kdyby se to nezdařilo, tak bych si řekla: Dělala jsem, co jsem mohla, nechala jsem tady vše. Je to sport, tak to prostě je. Že jsem to otočila, vyšlo to a pomohla jsem si, je super. Celý týden tady hodnotím velice pozitivně, mám za sebou kvalitní zápasy.

Loni semifinále, teď vítězství. Zlepšení je na vaší hře vidět.
Souhlasím, zlepšení tam je. Hlavně za posledních pár týdnů, protože jsem dokončila školu, udělala maturitu a to si myslím, že je hlavní zlom, neboť už čas nedělím mezi školu a tenis. Teď mu můžu věnovat celý den.

Hodně vám pomáhá spolupráce s Janou Novotnou?
Pro mě je hlavně úžasnou motivací. Hrozně mi dává i takticky, už to jak trénujeme. Pracujeme na všech úderech, zrychlení, chození na síť. Myslím, že se to projevilo.

Nebývala jste nervózní z toho, že spolupracujete se světovou tenisovou osobností?
Jak říkám – je to hlavně motivace a je super mít po boku někoho takového. Někdy si myslím, že je to i nevýhoda, protože také soupeřky to motivuje, aby hrály líp, ale o to lepší pro mě, mou kariéru a můj tenis.

Jaká je trenérka?
Především psychicky pozitivní. Učí mě i tenisově; čop a různé změny hry. Zkrátka super.

Jak se tento vyhraný turnaj projeví do budoucna?
Tenisově ještě nevím, kam se posunu. Ale především tohle vítězství velmi pomůže mému sebevědomí do dalších zápasů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze