Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenistky válčí s rumunským „šmirglem“. Nespěchat! velí taktiku Pála

4 2016
Kluž (Od našeho zpravodaje) - Zachumlaly se do bund, nastoupily do aut - a pak se ukryly v útrobách haly Polivalenta. Venku v rumunské Kluži se mísil déšť se sněhem, české tenistky však nalezly zázemí v moderním stadionu, kde se chystají na víkendový zápas Fed Cupu s Rumunskem. „Hala je super, ale povrch dost pomalý,“ říká týmová dvojka Karolína Plíšková.

Zatímco na domácí zápasy volí české ranařky obvykle co nejrychlejší povrch, Rumunsko nasadilo opačnou taktiku: i proto míče v hale Polivalenta létají pomalu, mají nepravidelný odskok - a Kvitová, Plíšková a spol. si jen obtížně zvykají.

„Zrovna jsme se s holkama bavily, že jsme to asi na žádném turnaji nezažily,“ říkala Plíšková.

Rychlost kurtu se vyjadřuje hodnotou tzv. Court Race Pacing, která v rumunské hale dosahuje dle kapitána Petra Pály hodnoty 29, přičemž minimum je 24. Při zápasech v Česku se tato čísla zpravidla pohybují okolo 46, tedy lehce pod povolenou hranicí 50.

„Zatím to není úplně ideální. Zadrhává se to, je to šmirgl. Povrch je pomalý a hodně nepříjemný, Rumuni si vybrali dobře,“ uznala Plíšková. „Ale zase to docela skáče, takže nemusím do kolen.“

Petra Kvitová piluje servis před víkendovým fedcupovým duelem s Rumunskem.
Karolína Plíšková a chvilka oddechu při tréninku.
Barbora Strýcová při tréninku na víkendový duel s Rumunskem.
Denisa Allertová trénuje na víkendový duel s Rumunskem.

ČESKÝ VÝBĚR. Zleva Petra Kvitová, Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Denisa Allertová se v Kluži chystají na víkendový duel s Rumunskem.

Rumunský tým pod vedením kapitánky Aliny Tecsorové zvolil prostředí, které by mělo vyhovovat očekávaným domácím singlistkám - světové trojce Simoně Halepové a nepříjemně hrající Monice Niculescuové.

„Nemělo by se na něm pospíchat s údery, nezabíjet z prvního míče. Péťa a Karolína do toho chodí, ale tady je to malinko těžší a nemělo by se to uspěchat,“ míní kapitán Petr Pála.

Sestavu zatím neprozradil, s hráčkami o ní bude diskutovat odpoledne. Dle žebříčku by měly dostat šanci nejlépe postavené Petra Kvitová (9. na světě) a Karolína Plíšková (13.), obě však mají s Halepovou negativní bilanci, Plíšková i s Niculescuovou.

Petra Kvitová v debatě s kapitánem Petrem Pálou.

Petra Kvitová v debatě s kapitánem Petrem Pálou.

„Bude to vyrovnané utkání. Povrch nahrává domácím, ale holky umí hrát na všem a poperou se s tím o víkendu,“ věří Pála.

Kromě zrádného povrchu Češky čeká i bouřlivá kulisa - hala Polivalenta, která pojme necelých 7 300 diváků, je vyprodaná. „Ale kvůli takovým zápasům se to hraje,“ řekl kapitán.

Češky jsou pod Pálovým vedením v 1. kole ve Fed Cupu stoprocentní, z osmi zápasů vyhrály osm (jeden byl ve Světové skupině II) . Vydrží jim bilance?Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze