Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plíšková: Na kurtu už jsem si to užívala, lidi strašně pomáhají

HOTOVO. Český tým slaví triumf ve Fed Cupu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

16 2015
V očích se jí zračilo vyčerpání. Vítěznou kšiltovku měla naraženou hluboko do čela. A z posledních sil odpovídala na novinářské dotazy. „Nemohl to být lepší konec... sezony. Málem jsem řekla kariéry,“ zarazila se v jednu chvíli. Tenistka Karolína Plíšková měla za sebou 110. zápas ve své bláznivé sezoně. Právě ona se nakonec stala hrdinkou fedcupového víkendu s Ruskem. Za kritického stavu 1:2 dokázala porazit Anastasii Pavljučenkovovou a následně po boku Barbory Strýcové zvládla i rozhodující čtyřhru. „A teď si to budu jen užívat,“ plánovala.

Vedle nich seděly i další členky týmu. Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Tereza Smitková, Denisa Allertová, Lucie Hradecká – a kapitán Petr Pála. Fedcupoví šampioni roku 2015.

Karolíno, jak dlouho nevezmete raketu do ruky?
Plíšková: Vzhledem k mým plánům tak dva týdny. Ale určitě se na ty dva týdny těším.

Kdy jste se dozvěděla, že vás dnes čeká taková šichta?
Plíšková:
Že budu hrát singla, to jsem se dozvěděla v podstatě hned. A že nastoupím do čtyřhry, to se rozhodlo hned po nedělním singlu.

Fotogalerie

Co vám tento víkend dal?
Plíšková:
Dal mi toho určitě hodně. Hrála jsem poprvé před takovým publikem. Myslím, že to se mi zase dlouho nepovede. V sobotu jsem sice prohrála s Marií, ale ta prohra asi byla nakonec potřeba, aby se mohlo stát tohle. Určitě si z toho odnesu hodně věcí, ale asi až časem, teď na to nebudu myslet.

Jak těžké bylo hrát za stavu 1:2, krok od prohry?
Plíšková:
V sobotu jsem byla nervóznější. V neděli jsem věděla, že když prohraju, tak končíme, ale nejde na to myslet. Na kurtu už jsem si to užívala, lidi strašně pomáhají.

Za jakou deblistku byste se označila?
Plíšková:
Za špatnou. (smích)
Pála: Druhý Paes.
Plíšková: Voleje nejsou ideální, ale jde to i bez nich.

Barboro, s Karolínou jste hrála poprvé v kariéře. Jaká byla souhra?
Strýcová: Taktika byla, že to Kája bude pálit zezadu, bude dobře podávat a já to budu uklízet na síti. Dělaly jsme to, co nám řekli všichni trenéři a kapitán, a zapadlo to dobře. Byly jsme s Kájou pořád pozitivní, věřily jsme si a vyhrály jsme. A jak bych popsala Káju? Jako brutální deblistku. (smích)

Petro, co se vám honilo hlavou, když jste prohrála se Šarapovovou a musela věřit, že spoluhráčky zápas otočí?
Kvitová: Káje jsem určitě věřila ataky to potvrdila, zasloužila si vyhrát. Všichni jsme doufali, že Bára půjde hrát debla, a holky to zvládly bravurně. Pořád byla velká šance, i když se prohrávalo.

Lucie Šafářová si naopak letošní finále musela protrpět na lavičce. Jak jste to snášela, Lucie?
Šafářová: Mám zánět šlach, zánět zápěstí. Během týdne se to nějak vyvíjelo, pak jsem vůbec nemohla hrát, budu mít zhruba dva až tři týdny volno. Byla jsem strašně nervózní, ale byl to úžasný víkend, skvělý tenis a drama do poslední chvilky. Jsem ráda, že jsem byla součástí.

Co byste vzkázaly soupeřkám, které jen přihlížejí vaší dominanci?
Smitková:
Že mají smůlu.
Allertová: Prostě nemají šanci. Česko ovládá všechno. České tempo je vražedné.Najdete na iDNES.czmobilní verze