Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velký příslib do budoucna, těší kapitána Pálu vzestup tenisového mládí

TAHOUNKA BUDOUCNOSTI? Karolína Plíšková v Kanadě ukázala, že roli jedničky zvládá. | foto: AP

9 2015
Québec (Od našeho zpravodaje) - Už tak měl občas těžkou hlavu, koho z široké základny českých tenistek zvolit do týmu pro Fed Cup. A zápas prvního kola s Kanadou ukázal, že kapitán Petr Pála bude mít v tomto situaci v budoucnu situaci ještě „složitější“. „Co se dá dělat,“ usmál se. A pak dodal: „Je to velký příslib do budoucna.“

Co měl na mysli? V zápase s Kanadou dal šanci hned třem debutantkám - a všechny uspěly.

Největší zásluhu na postupu měla Karolína Plíšková, která vyhrála dva singly.

Tereza Smitková rovněž vyhrála jednu dvouhru.

A Denisa Allertová vyhrála po boku zkušené Lucie Hradecké za rozhodnutého stavu čtyřhru. „Do budoucna je dobré, že Karolína, Tereza i Denisa podaly dobré výkony,“ těšilo kapitána Pálu.

Co by spoustu týmů dalo za to, kdyby mělo dvě elitní singlistky tak jako Česko. Jenže kromě obvyklých opor Petry Kvitové a Lucie Šafářové je v první stovce žebříčku dalších sedm hráček: Karolína Plíšková, Záhlavová-Strýcová, Koukalová, Cetkovská, Smitková, Siniaková a Allertová.

Fotogalerie

„Tým je hrozně široký, za to jsem strašně rád,“ těšilo 39letého Pálu. „Snad budou takhle chtít hrát dál. Nemusí se to vždycky podařit.“

Uplynulý víkend však ukázal, že i když se některé hráčky omluví - a z náročné cesty do Kanady se jich omluvila hned řada -, dokážou Češi sestavit velmi silnou alternativu. 

„Myslím si, že by se daly z našich hráček postavit dva úplně vyrovnané týmy, kdyby se to nějak rozhodilo. Sám nevím, kdo by vyhrál,“ přemýšlel nahlas Pála.

Výběr, který se představil v Québeku, by mohl být týmem budoucnosti. Karolíně Plíškové je 22 let, Allertová je o rok a Smitková o dva roky mladší. „Myslím si, že jednou můžeme Fed Cup klidně vyhrát i v týmu, který byl tady,“ prohlásila Plíšková.

Ona sama už nakoukla do elitní dvacítky, její mladší spoluhráčky se pomalu zabydlují v první stovce. „Mají zatím nejlepší žebříček a myslím si, že není konečný. Přeju jim, ať se hlavně nezraní. Určitě si myslím, že půjdou nahoru,“ věří kapitán Pála.

Češky vyhrály tři tituly za poslední čtyři roky. A zdá se, že úspěšné časy zdaleka nemusí končit.

Karolína Plíšková komentuje vítězný zápas:Najdete na iDNES.czmobilní verze