Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sebekritický Berdych: S tím, jak jsem hrál, ani nešlo myslet na výhru

Český tenista Tomáš Berdych bojuje ve čtvrtfinále Roland Garros sám se sebou. | foto: Reuters

3 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Stál proti silnému soupeři, který předvedl skvělý tenis. Jenže Tomáš Berdych po porážce s Ernestsem Gulbisem ve čtvrtfinále Roland Garros hledal důvody porážky u sebe. "S tím, jak jsem dnes hrál, jsem ani nemohl pomýšlet na výhru," řekl sebekriticky.

Čím si to vysvětlujete?
Musíme si to zhodnotit, sednout si s trenéry a vyvodit si, co se stalo. Zatím je moc brzo po zápase. Turnaj trvá dva týdny, toto byl pátý zápas během těch dnů. Na ty nejlepší musíte být připraveni celé dva týdny. A když hrajete takhle, tak nemáte šanci na dobrý výsledek.

Měl jste problémy na servisu. Způsobil to soupeř?
Vždycky je to o soupeři. Ale samozřejmě hlavně jsem si to způsobil sám. Servis začíná v mojí ruce a když budete podávat dobře, tak nezáleží na tom, kdo je na druhé straně. Vy jste první, kdo trefí míč. Pravda - on je pak ten, kdo vás dostane pod tlak, když dobře returnuje.

Fotogalerie

Porazil vás dnes Gulbis vaši vlastní hrou? Prudkými údery od základní čáry?
Ne. Já jsem chtěl hrát rychle, agresivně, tak, jak jsem na to zvyklý, na tom moje hra stojí. A také jsem chtěl hrát to, co v předchozích zápasech s ním fungovalo. Ale dneska jsem nebyl agresivní, míčům chyběla síla, délka, a to už je moc věcí, které mi dneska chyběly.

Co si myslíte o Gulbisově hře? Má na to porazit v semifinále Djokoviče?
Hrál dobře, ale nemusel ani zahrát nic výjimečného. Nebyl jsem ve stavu, abych mu způsobil nějaké velké nepříjemnosti. Hrál solidně, a to mu dneska na výhru stačilo. Proti Novakovi nebude favorit, ale může s ním zahrát dobrý zápas, znepříjemnit mu to. Novak ale hraje výborně.

Je Gulbis lepší než dříve?
Zlepšil se o dost. Začal pracovat, dělat to, co potřeboval. Snaží se ukazovat, že není jen hráčem s potenciálem, ale je hráčem, který to dokáže ukázat a hrát dobrý tenis. Na druhou stranu, nebyl to můj nejlepší den. Dneska jsem nebyl dost ve formě na to, abych s ním bojoval a zahnal ho do kouta.

Mohl byste popsat vaše plány na travnatou sezonu?
Začnu v Queensu jako loni a zůstanu v Londýně až do Wimbledonu. Loni to tak bylo docela dobré, tak bych to rád letos zopakoval.Najdete na iDNES.czmobilní verze