Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tři tituly a finále. Završí Hlaváčková triumfální časy v Singapuru?

ÚSPĚŠNÝ PÁR. Andrea Hlaváčková (vlevo) s Timeou Babosovou v poslední době září. | foto: AP

24 2017
Singapur (Od našeho spolupracovníka) - Mají bezvadnou formu. Z posledních šestnácti zápasů vyhrály patnáct, získaly tři tituly. Česko-maďarský tenisový pár Andrea Hlaváčková a Timea Babosová může do Turnaje mistryň vstupovat sebevědomě. „Ale tohle je nový turnaj. A začne zápasem, který bude na úrovni semifinále nebo finále grandslamu,“ uvědomuje si Hlaváčková.

Na letošní Masters v Singapuru se kvalifikovala vlastně dvakrát. Sezonu skvěle začala po boku Číňanky Pcheng Šuaj; vyhrály turnaj v Šen-čenu a dostaly se do finále Australian Open.

Paradoxně však zrovna v době, kdy kralovaly kalendářnímu pořadí deblových párů, se rozešly. Číňanka rozjela dobře sezonu v singlu a chtěla se koncentrovat na něj. I tak by bodový součet, který spolu s Hlaváčkovou získaly, na účast na Turnaji mistryň stačil.

Los čtyřhry: Peschkeová s Grönefeldovou narazí na jedničky

Češka se však na něm představí s Maďarkou Babosovou, s níž poprvé hrála v květnu v Rabatu a hned jejich premiéra byla vítězná. Od té doby si připsaly ještě další tři tituly a dvě finálové účasti a s přehledem se kvalifikovaly do Singapuru.

„Příprava před turnajem nemohla být lepší. Ale musíme si dát pozor. Je fajn sem přijet s takovým skóre, ale nic moc to nevypovídá o tom, co se bude na kurtu dít,“ řekla 31letá Hlaváčková, která si na turnaji nejlepších hráček sezony zahraje už počtvrté (z toho potřetí v Singapuru).

Jak jste se v Singapuru aklimatizovala?
Je příjemné, že už jsem tu poněkolikáté. Dneska jsem si poprvé zahrála na centrálním kurtu. Člověk ví, že není zas tak obrovský. Zná ten pocit, jaké to tam je. A zkušenost z minulých let pomáhá.

Deblová soutěž začíná ve čtvrtek, vy jste však přiletěla v předstihu a stihla i výlet na přilehlý ostrov Sentosa. Jaké to bylo?
Přiletěly jsme v noci, takže jsem v neděli musela mít volno. Naskytla se nám příležitost udělat nějakou aktivitu pro WTA (ženská tenisová asociace). Jely jsme na ostrov Sentosa, kde to bylo moc hezké. Byla jsem tam poprvé, nikdy jsem se mimo hotel moc nedostala. Teď jsme aspoň dělaly něco jiného. Den volna se stráví rychle. Jezdily jsme na takových kárkách dolů a lanovkou nahoru. Pořád dokola. Abychom natočily nějaké promo turnaje.

Andrea Hlaváčková podává v semifinále čtyřhry na turnaji v Pekingu.
Andrea Hlaváčková (vlevo) a Timea Babosová v semifinále turnaje v Pekingu.

Spoustu hráček je na konci sezony už unavených. Jak si ceníte toho, že vám to takto klapalo?
Já se upřímně cítím taky hrozně unavená. Letos byl konec sezony a vůbec celý rok strašně náročný. Pro mě hlavně psychicky. Musela jsem střídat parťačky, naučit se fungovat ve dvou týmech. A dostat se na Masters ve dvou týmech. Cestování bylo náročné, hlavně ke konci, moc dobře to nezvládám. Výsledky jsou krásné, ale vůbec to neodpovídá realitě, jak se cítím a jak tým funguje. Na kurtu to jde a asi tam koncentrujeme veškerou energii, ale mimo kurt je to takové ospalé.

Největší úspěch: finále

Z dosavadních třech účastí na Turnaji mistryň si Hlaváčková vedla nejlépe hned při premiéře. V roce 2012, kdy s Lucií Hradeckou vybojovala také olympijské stříbro, došla se svou krajankou až do finále. V boji o titul tehdy v Istanbulu podlehly ruskému páru Kirilenková, Petrovová.

Jsou úspěchy z posledních týdnů o to cennější?
Výsledky jsou hlavní. Nejde o to, abychom měly plno energie v trénincích. Důležité je vyhrávat zápasy. Myslím, že mi celkově halová sezona sedí, takže vždycky ke konci roku nějaký výsledek přijde.

S jakým výsledkem byste byla spokojená v Singapuru?
Beru za velký úspěch, že jsme se sem dostaly mezi prvními čtyřmi páry, které budou nasazené, což je pro nás, doufejme, výhoda. První tři páry jsou na hodně vysoké úrovni. Ale nikam daleko nekoukám. Budu koukat na první game, druhý, třetí a tak dále. V deblu hodně záleží na konkrétním dnu, na několika minutách na začátku a na konci.

S Babosovou vás svedla dohromady i shoda okolností, ale nakonec jste si sedly. Jste se sezonou spokojená?
Jsem moc ráda, že se nám podařilo se kvalifikovat na Masters. S tím, že jsme sezonu začaly až ve třetině, je to veliký úspěch. Letos byla sezona pro několik týmů velmi nešťastná. Myslím, že Lucka Šafářová i Lucka Hradecká s Kačkou Siniakovou tady měly být a je to pro ně veliká škoda (Šafářové se zranila spoluhráčka Matteková-Sandsová a zdraví nepustilo na turnaj ani Hradeckou). Myslím, že sezona byla tak rozházená, že šance tam byla. Ve finále jsme se kvalifikovaly jako čtvrtý tým, takže velmi v klidu. Pocit, že jsme už od půlky sezony věděly, že se tam bude kvalifikovat i desátý nejlepší tým, vás uklidní. 

Budete s Babosovou i příští rok? Maďarka má ambice v singlu.
Nebudeme. 

A s kým tedy?
Po turnaji v Singapuru padne definitivní rozhodnutí. Češka to nebude. Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze