Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Slovenský televizní komentátor urážel Cibulkovou. Už je bez místa

Slovenská tenistka Dominika Cibulková bojuje ve 3. kole Roland Garros. | foto: AP

7 2014
Slovenský sport má aféru. Komentátor Tomáš Daniš z televizní stanice Slovak Sport se netají antipatiemi k tenistce Dominice Cibulkové a častoval ji urážkami. Z přímých přenosů to nebylo patrné, ale na Facebooku, kde vstupoval pod jménem Giovane De Souza Elber, se do slovenské jedničky nevybíravě a vulgárně navážel. "Talent je to, co nikdy neměla," napsal třeba o současné světové jedenáctce.

Když Cibulková utrpěla na US Open drtivou prohru s mladičkou Američankou Catherine Bellisovou, Daniš se nepokrytě radoval. „1208. hráčka světa a s Cibulkovou si vytřela pr...l, já padám...“

Neváhal řešit ani soukromí pětadvacetileté hráčky, když tvrdil, že na okruhu ATP „prosouložila své mládí“.

Vrcholem pak bylo Danišovo veřejné sdělení, jak je mu proti srsti, když musí zápasy Cibulkové komentovat. „Je to p..a! Vždyť víš, že ji nemám rád, a ještě k tomu ji dnes musím komentovat,“ citoval Danišovo sdělení web Športky.sk.

Server zdůraznil, že komentátor Daniš veřejně pošpiňuje jméno slovenské hrdinky a je až zarážející, jaké příspěvky zveřejnil na sociální síti. „Já ji (Cibulkovou) neřeším. V televizi si poslechněte, jestli jsem proti ní. Co dělám v soukromí, je moje věc, a co dělám v práci, je věc druhá,“ reagoval na otázky serveru komentátor Slovak Sportu.

Karol Polák: Internet je LSD současnosti

Od Daniše se hned distancovali jeho kolegové z jiných stanic. „Odsuzuji všechno, čím se v těchto dnech proslavil, urazil pozici profesionálního komentátora a netuším, co ho k tomu vedlo. Osobní názor může mít každý občan, komentátor, moderátor či divák, ale jeho pozice mu nedovoluje ho tímto způsobem prezentovat,“ zdůraznil Luboš Hlavena, komentátor a redaktor RTVS.

V podobném duchu se vyjádřil legendární komentátor Karol Polák. „V první řadě by si něco takového neměl dovolit nikdo, ani, s odpuštěním, bezdomovec. Vytrácí se úcta člověka k člověku a je jedno, jestli je to komentátor nebo někdo jiný. Já toho pána neznal - teď je tolik komentátorů a absolventů novinářských škol jako nikdy předtím. Polehčující okolností by mohlo být, že to neřekl do vysílání, ale napsal na internet. To je LSD současnosti. Snese všechno a proto zodpovědnost zůstává na tom, kdo tam přidává obsah,“ uvedl.

Podle páteční zprávy serveru Športky.sk už stanice Slovak Sport.TV oznámila, že s Tomášem Danišem ukončila spolupráci.

Autor:


Nejčtenější

Audi A6 3,0TDi...
Audi A6 3,0TDi...

r.v. 2013, naj. 153 264 km, diesel
555 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze