Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Talentovaná česká snowboardistka Pančochová je na MS v semifinále

Večerní trénink U-rampy - Kanaďanka Dominique Valleová se připravuje na finálový závod v U-rampě na mistrovství světa ve snowboardingu. | foto: Reuters

22 2009
Možná největší talent českého snowboardingu naznačil na světovém šampionátu v Koreji svoje možnosti. Šárka Pančochová v závodě na U-rampě postoupila do semifinále a prakticky si tak zajistila účast na olympijských hrách ve Vancouveru v příštím roce.

Osmnáctiletá juniorská mistryně světa v neolympijské disciplíně Big Air skončí v pátečních závěrečných bojích nejhůře na desátém místě, čímž už nyní splnila kritéria mezinárodní federace FIS a Mezinárodního olympijského výboru MOV pro start ve Vancouveru.

Nominační norma Českého olympijského výboru se bude teprve schvalovat. Je ale pravděpodobné, že plénum přijme navržené kritérium umístění do 16. pozice, což závodnice považovaná za největší talent českého snowboardingu hravě splnila.

Pančochová obsadila ve své soutěžní skupině čtvrtou pozici, přičemž přímo do finále postupovaly dvě závodnice. Spolu s dalšími pěti soupeřkami česká českou naději v semifinále boj o dvě zbylá finálová místa. Martin Černík a Jan Nečas v kvalifikačních jízdách v Gangwonu neuspěli.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze