Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lacko triumfoval v Mostě. Vyhrát doma je velká věc, zářil

Adam Lacko slaví na pódiu vítězství na mosteckém okruhu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

30 2014
Na mosteckém autodromu v sobotu zněla česká hymna. Postaral se o to pilot Adam Lacko z roudnické Buggyry, který si podmanil dramatický hendikepový závod mistrovství Evropy tahačů.

"Vyhrát doma je velká věc - české publikum, kamarádi, náš tým je z Česka a oba piloti jsme Češi. Nic lepšího asi není," zářil Lacko, kterému aplaudovaly tisíce diváků.

Dva se prali, třetí se smál, taková byla Lackova cesta za triumfem v hendikepu, v němž startuje nejlepší osmička jezdců z hlavního závodu v opačném pořadí. Jeho parťák David Vršecký vytrvale útočil na vedoucího Francouze Anthony Janieca, a když ho předjížděl, před oba se nacpali Lacko se Španělem Albacetem. V tomhle pořadí proťali cíl, Vršecký dojel třetí.

"Bohužel Janiec je brzda roku," povzdechl si Vršecký. "Za začátku ještě měl rychlé časy, pak mu to začalo vadnout. Chtěl jsem se dostat před něj s tím, že s Adamem Lackem uděláme double. Bohužel jsme se s Janiecem zahákli za nárazníky."

Mladší z jezdců Buggyry Lacko líčil: "Čekal jsem, co David vymyslí. Bohužel pro něj, super pro mě, že je předjížděcí manévr oba zpomalil. Mám deset bodů z hendikepu a deset z hlavního závodu, jsem spokojený."

V hlavním závodě, který je dvojnásobně bodovaný, vládli tři nejlepší piloti seriálu. Vyhrál Maďar Kiss před Němcem Hahnem a Albacetem. Lacko byl čtvrtý, Vršecký šestý. Startovalo se třikrát kvůli kolizím v první zákrutě, což je rarita.

"Tohle se stane jednou, maximálně dvakrát za deset let," použil Lacko hlášku z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! "Seděli jsme v autě hodinu a půl, bylo to úmorné."

V něděli tahače v Mostě budou závodit znovu dvakrát.

Šestý podnik mistrovství Evropy tahačů

Most

První závod:
1. Kiss (Maď./MAN) 14:27,899, 2. Hahn (Něm./MAN) -4,729, 3. Albacete (Šp./MAN) -6,080, 4. Lacko -6,942, ...6. Vršecký (oba ČR/Buggyra) -11,457.

Druhý závod:
1. Lacko 22:57,709, 2. Albacete -2,691, 3. Vršecký -4,829, ...10. Vojtíšek (ČR/MAN) -24,469.

Průběžné pořadí:
1. Kiss 242, 2. Albacete 241, 3. Hahn 231, 4. Lacko 183, ...6. Vršecký 150, 11. Vojtíšek 29.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze