Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tábor vítá cyklokrosaře

Trasa závodu cyklokrosařů.

26 2006
Tábor - Atmosféra cyklokrosových závodů v Táboře je nenahraditelná. Diváci si kolem trati hledají své závodníky a ženou je v hodinovém závodě neustále dopředu. Letos mají Češi formu a neměli by v souboji o vítězství chybět. Závod se uskuteční pozítří od 14 hodin. Česká televize ho bude vysílat v přímém přenosu.

Belgičany zdolal Ausbuher

Kdo viděl vítězství Kamila Ausbuhera na táborské trati před dvěma lety, vybaví si, jak 5000 diváků tlačilo tehdejšího lídra CT Budvar Tábor do cíle. S houkačkami a pořádným rámusem.

Ausbuher ujel v první třetině závodu a dělal si s celým polem, co chtěl.Tehdy navázal na velkou českou slávu. První závod Světového poháru se v roce 2004 jel v Belgii a tam vyhrál Zdeněk Mlynář.

"Je to můj nejlepší výsledek v životě," radoval se vítěz, když přebíral pocty v dresu pro úřadujícího mistra republiky. "Výsledek zastínil i můj titul juniorského mistra světa."

Za vítězem Ausbuherem se v Táboře nakonec seřadilo pět Belgičanů. Sedmý byl Zdeněk Mlynář, který má skvělou formu i v současné sezoně. "Pomohlo mi, že jsem nejezdil tolik závodů na silnici," nechal se slyšet Mlynář, když vysvětloval, proč je letos v sezoně zatím tak suverénní. Vyhrál všech pět závodů Budvar Cupu.

Jak si vedou letos

 Letošní seriál Světového poháru začal ve švýcarském Aigle. Belgičané se nenechali zaskočit jako před dvěma lety. Obsadili stupně vítězů v pořadí Nijs, Bart Wellens a Vervecken. Z Čechů byl Mlynář sedmý a Štybar po defektu devátý.

Ve druhém závodě v belgickém Kalmthoutu měli Češi smůly ještě více. Mlynář i Štybar nedojeli kvůli defektům. Oba jeli ve svých kategoriích o vítězství. Znovu vyhrál Nijs, tentokrát před překvapením závodu Francouzem Moureyem a Verveckenem. Ausbuher byl pátý.

Trať se zamlouvá i zahraničním závodníkům  

T á b o r - Závodit v Táboře, to je pro nejlepší světové cyklokrosaře známá věc.

Od roku 1993 se zde konal Světový pohár od třetí kategorie a jeho hodnota stoupala. Tři sezony před mistrovstvím světa se zde jel závod SP první kategorie.

V roce 2001 bylo v Táboře mistrovství světa a hned na podzim druhý nejvyšší závod Světového poháru.
Od dalšího roku se jela nultá kategorie, která je dodnes nejvyšší.

Roku 2003 se v Táboře Světový pohár nejel. Jihočeši pořádali mistrovství Evropy a v kategorii do 23 let ho Martin Zlámalík vyhrál. Více informací o výsledcích SP z Tábora je v boxu na této stránce.

Včera byl přebor

V Táboře je tradicí, že na trati Světového poháru pořádají i krajský přebor. Jel se včera a byl společný pro Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj. „Měli jsme tu plno," hlásil ředitel sobotního závodu Světového poháru Čestmír Kalaš. Na trati se hemžilo kolem 70 startujících.

Závod mužů vyhrál Štybar. Jezdil tak, aby si trať pořádně otestoval. „Ke konci svým soupeřům ujel," konstatoval Kalaš.

Za Štybarem z belgického týmu Fidea se seřadili Jihočeši. Druhý byl Ondřej Vobora, třetí Ondřej Bambula a čtvrtý jeho bratr Stanislav. Rozdělili si medaile z přeboru.

V první třetině se činil i Šimůnek z dalšího belgického týmu Palmans, ale měl defekt a nedojel.

Tituly krajských přeborníků si rozdělili i junioři. Celkově vyhrál Filip Adel, třetí a druhý v přeboru byl Petr Marvan. Závod kadetů dojel čtvrtý Černý z Budvaru s získal titul před Brožem a Rohlíkem.

Mezi juniorkami bylo v cíli pořadí 1. Škarnitzelová, 2. Valešová, 3. Kottová, 4. Müllerová. Starší žáci jeli společně s kadetkami. Krajským přeborníkem se stal celkově čtvrtý Skála z CykloŠvec Soběslav před Matějů a Komárkem z táborského Budvaru.

Všichni otestovali okruh, který už je připravený na sobotu.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze