Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Akvabely Bernardová s Dufkovou byly sedmé na mistrovství Evropy

Soňa Bernardová a Alžběta Dufková | foto: Reuters

11 2016
Akvabely Soňa Bernardová a Alžběta Dufková obsadily na mistrovství Evropy v Londýně sedmé místo ve finále volného programu. Zopakovaly tím výsledek z úterní kvalifikace.

České olympioničky opět skončily těsně za Švýcarkami, které by měly být i při vrcholu sezony v Riu de Janeiro jejich hlavními rivalkami v boji o postup do finále.

„Se sedmým místem jsme velice spokojené. Propracovaly jsme se k němu tvrdým tréninkem, který byl zakončen ještě zde pod dohledem choreografa Stefana Miermonta,“ uvedla Bernardová, která je ve čtyřiceti letech nejstarší účastnicí soutěže.

Česká dvojice navýšila svůj bodový zisk oproti kvalifikaci. „Švýcarky jsme ale nepřeskočily. Trošku smůlu jsme měly snad jen při losování pořadí,“ poznamenala Dufková. Český pár plaval hned jako druhý a Švýcarky až jedenácté.

„V pátečních technických sestavách už plaveme po sobě. Snad se nám podaří na ně úspěšně zaútočit,“ dodala Dufková.

Už jedenáctý evropský titul v synchronizovaném plavání získala Ruska Natalia Iščenková, její partnerka ve dvojici Světlana Romašinová triumfovala poosmé. Stříbro vybojovaly Ukrajinky, bronz Italky.

Mistrovství Evropy v plaveckých sportech v Londýně

Synchronizované plavání

Dvojice, volný program - finále: 1. Iščenková, Romašinová (Rus.) 96,9000, 2. Ananasovová, Vološinová (Ukr.) 93,3333, 3. Cerrutiová, Ferrová (It.) 91,2667, ...7. Bernardová, Dufková (ČR) 82,1333.

Smíšené dvojice, volný program - finále: 1. Kalančaová, Malcev (Rus.) 90,4667, 2. Perrupatová, Minisini (It.) 87,4667, 3. Ferrerasová, Ribes (Šp.) 86,5667.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze