Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Syn mě poznal, radoval se doma biker Spěšný

Milan Spěšný | foto: Jan Němec, www.mtbs.cz

23 2010
Dobrý začátek! To si může říkat plzeňský biker Milan Spěšný. Včera se vrátil z šestitýdenního soustředění ve Španělsku, v jehož rámci odjel dva první závody místního poháru v cross country. A výsledek? Šestá a druhá pozice.

Zvlášť šestá příčka ze závodu v Banyoles může reprezentanta Spěšného těšit. Konkurence byla velká, vyhrál dvojnásobný olympijský vítěz Absalon a těsně před plzeňským bikerem dojeli další borci z čelních příček Světových pohárů Hermida a Coloma.

"Považuju to za dobrý start do sezony. Ve Španělsku jsem natrénoval všechno, co jsem měl v plánu a také výsledky na závodech nebyly špatné," usmívá se 32letý člen stáje S&H Superior MTB.

Špatné pro něj ale bylo dlouhé odloučení od rodiny. "Šest týdnů v kuse jsem ještě pryč nebyl. Má minulá soustředění byla většinou desetidenní. To je rozdíl. Ale jsem profík a věřím, že tohle soustředění mě odrazí zase výš." Odjezd byl pro tátu pětileté Lucky a dvouletého Samuela složitý.

"Když mi děti mávaly, měl jsem v očích slzy. O to víc jsem si vychutnal návrat. Kluk volal "Táta!" a malá zas vykládala, že už mě ani nezná, že se musela dívat do novin na mou fotku." Teď ještě děti tátu pustí na nedělní prestižní závod v rakouském Langenlois, kde si to rozdá kompletní rakouská a česká špička, a pak si společně užijí pár volných dnů.

Nebude jich ale moc. V dubnu startuje Český pohár a také Světový pohár. Úvod Spěšného čeká 25. dubna v britském Yorkshire Dalby Forest. Ve Světovém poháru by rád dojížděl stabilně do dvacátého místa a udělal i nějaký výsledek do desítky.

"Je to důležité. Čím víc jako Češi nasbíráme bodů, tím víc urveme míst pro olympiádu," líčí biker, jemuž smolně unikly dvoje olympijské hry a jehož klíčovou sportovní metou je start v Londýně 2012.

Dalšími hlavními letošními cíli plzeňského cyklisty jsou dobrá umístění v českém, evropském i světovém šampionátu. Hostí je Kuřim, Izrael a Kanada.

Očekávání je hodně. "Snad vydrží zdraví a všechno půjde jak má," věří Spěšný. Začátek dobrý, všechno dobré?Najdete na iDNES.czmobilní verze