Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svobodovi odvál limit silný protivítr: Aspoň to má nějaký náboj

27 2015
Další pokus o limit pro srpnové mistrovství světa vyšel vniveč. Závodník pražského Olympu Petr Svoboda sice na českém šampionátu atletů s přehledem vyhrál závod na 110 metrů překážek, ale ani finálový čas 13,54 mu letenku do Číny nezajistil.

„Na protivítr 2,5 metrů za sekundu je ten čas dobrý,“ utrousil v cíli Svoboda. Za limitem pro MS v Pekingu ale zaostal o sedm setin. „Kvůli zranění třísla jsem toho moc nenatrénoval, na posledních překážkách už docházely síly. Jinak se mi ale neběželo špatně. Možná jsem to mohl víc napálit už v rozběhu,“ přemýšlel Svoboda nahlas.

Ihned po doběhu jste diskutoval s trenérem, co vám říkal?
Že nebýt toho protivětru, zlepšil jsem si tady osobák. (úsměv) Český rekord by byl moc krásný, ale to asi ne. To trenér malinko přeháněl. I když je hezké, že tomu věří.

Zpravodajství z prvního dne šampionátu čtěte zde

Trenér vás tedy chválil, jak se cítíte vy osobně?
Je to dobrá vizitka, že tříslo drží. Minulý týden v Heraklionu jsem se ještě malinko bál. Tady jsem to napálil a dvakrát po sobě z toho byl čas kolem 13,55. Jsem spokojený.

Limitovalo vás zranění třísla?
Tréninky jsme trochu šili horkou jehlou, protože jsme nevěděli, co tříslo dovolí. Na překážkách jsme toho moc nenaběhali, chodili jsme spíš rychlost bez nich. Myslím ale, že jsem natolik zkušený závodník, abych si s tím poradil. Techniku jsem nezapomněl, ale takové to vyběhání chybí.

Myslíte, že nebýt té nucené pauzy, limit už byste měl splněný?
Určitě bych byl někde jinde. Dokazují i časy, které jsem tady zaběhl v protivětru. Ale aspoň to má takhle nějaký náboj. Byl jsem zvyklý honit soupeře, takhle honím limit na poslední chvíli. (úsměv)

Ale času ještě máte relativně dost.
To ano, ale mohl jsem být víc v klidu. Odjet na soustředění a ladit formu, připravit se, trochu si odpočinout. Takhle ještě budu muset hledat nějaké závody.

Kde budete mít další pokus o limit?
To já vlastně ani nevím. Mám rozjednané asi čtyři závody, v Německu a Maďarsku. Určitě pojedu do Nového Města nad Metují, loni jsem tam závod nedokončil, tak jsem jim slíbil účast i letos. Byli tam super diváci.Najdete na iDNES.czmobilní verze