Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světový volejbal povede dál Acosta

25 2006
Tokio - Mezinárodní volejbalová federace FIVB má už dvaadvacet let za předsedu Rubéna Acostu a dvaasedmdesátiletý Mexičan zůstane v jejím čele ještě další čtyři roky. Ve funkci ho potvrdil kongres v Tokiu, kde byl na post šéfa jediným kandidátem. Acosta se ve volbách dočkal jednoznačné podpory.

Acosta musel před volbami čelit atakům ze strany bývalého generálního manažera FIVB Jeana-Pierra Seppeyho. Ten se před časem s Acostou rozešel ve zlém a nyní se snaží založit konkurenční volejbalovou organizaci.

"Acosta manipuluje s delegáty kongresu a vyhrožuje jim vyloučením z FIVB, pokud ho nezvolí na další období do roku 2010," řekl před hlasováním novinářům Seppey. Ten se nejprve sám pokoušel podat kandidaturu na post předsedy FIVB, vedení federace ji ale zamítlo.

Od členů FIVB se pak mexický funkcionář dočkal jednoznačné podpory, agentura AP dokonce označila jeho dnešní znovuzvolení za formální. Od svého založení v roce 1947 tak má federace stále teprve druhého prezidenta: před Acostou ji 37 let vedl Francouz Paul Libaud.

Kongres zároveň přijal jako 219. člena federace Černou Horu. Na listopadových světových šampionátech mužů i žen v Japonsku však budou ještě naposledy hrát společné celky SČH.

Uznán byl také nově vytvořený britský volejbalový svaz, aby na OH 2012 v Londýně mohly nastoupit domácí týmy. Národní svazy Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska nicméně budou i nadále fungovat samostatně.

Autoři: ,


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze