Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Světový rekordman neměl být omilostněn

4 2000
L o n d ý n - Kubánský výškař Javier Sotomayor byl od dopinkového nálezu na loňských Panamerických hrách znovu minimálně jednou pozitivně testován na kokain. Prohlásil to dnes švédský místopředseda a šéf lékařské komise Mezinárodní atletické federace (IAAF) Arne Ljungqvist v telefonickém rozhovoru ze Stockholmu pro tiskovou agenturu Reuters. "Vím minimálně o jednom pozitivním testu a možná byly i dva," řekl dnes Ljungqvist a dodal: "Byla to dopinková zkouška provedená mimo soutěž."

Dvaatřicetiletý světový rekordman Sotomayor měl loni v srpnu na Panamerických hrách v Kanadě v těle rovněž kokain. Za to ho mezinárodní federace potrestala dvouletým zákazem činnosti, ale ve středu trest s přihlédnutím k "výjimečným okolnostem" snížila na polovinu. Kubánskému výškaři trest vypršel 31. července, proto se těšil, že může startovat na zářijové olympiádě. Přípravu začal účasti na hrách podřizovat a první mítink měl v plánu 15. srpna ve francouzském Montaubanu.

Ljungqvist už ve středu při zasedání rady IAAF v Monte Carlu dal najevo, že nesouhlasí s odpuštěním poloviny trestu. "Nesouhlasil jsem s rozhodnutím Rady, protože podle mě to je rozhodnutí proti našim vlastním pravidlům," vysvětlil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze