Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Radoň s Dvořákem a Fuksa jsou při SP ve finále na 500 i 1 000 m

Martin Fuksa | foto: Vít Chalupa

16 2014
Čtyři české lodě postoupily na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Račicích do finále na 1 000 metrů. Kanoista Martin Fuksa, který vynechal úvodní díl SP v Miláně, dokonce vyhrál svoji rozjížďku a postoupil přímo druhým nejlepším časem.

Rychlejší byl pouze favorizovaný Němec Sebastian Brendel v jiné jízdě. Totéž se Fuksovi povedlo i na poloviční trati, na níž se pojede finále v neděli. Na pětistovce prošli přímo do boje o medaile i Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem, kteří byli jasně nejrychlejší.

V Račicích rychlostním kanoistům nepřálo počasí, bylo zamračeno, zima, ale hlavně foukal silný vítr.

Do boje o medaile prošel na kilometru také kajakář Josef Dostál, z jehož kategorie se přímo do finále z rozjížděk nepostupovalo. Český reprezentant se tak při první jízdě šetřil, v semifinále ale předvedl vynikající výkon, přičemž rychlejší než on byl pouze Murray Stewart z Austrálie. Dostál měl díky vysoké a těžké postavě v protivětru výhodu.

Přímý postup na kilometrové trati unikl deblkanoistům Radoňovi s Dvořákem, dvojnásobní stříbrní medailisté ze závodu v Miláně ale vše napravili nejrychlejším časem v semifinále. Na pětistovce už byli úspěšní na první pokus.

Ve finále na 1 000 metrů jsou i Lukáš Trefil, člen bronzového olympijského čtyřkajaku, který v Račicích kvůli rekonvalescentovi Danielu Havlovi nestartuje, s Jakubem Adamem. Na deblkajaku si vyjeli finále druhým místem ve své semifinálové jízdě.

Pořadatelé měli problémy s elektřinou, která na hodinu vypadla a semifinále závodů mužů na 500 metrů se tak pojedou až v sobotu odpoledne.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze