Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Světová golfová jednička se opřela do PGA Tour: To už jste jako FIFA?

Lee Westwood zkritizoval americkou PGA Tour za volbu nováčka roku. Dle něj měl ocenění získat Rory McIlroy. | foto: AP

7 2010
Lee Westwood zkritizoval vedení americké PGA Tour za to, že cenu pro nejlepšího nováčka sezony dostal Rickie Fowler z USA. Není jediným, kdo kroutí hlavou.

Zatímco ocenění Jima Furyka hráčem roku se s žádným negativním ohlasem nesetkalo, v případě ceny pro nejlepšího nováčka sezony tomu tak není. Do vedení PGA Tour, které cenu udílí, se pustil i momentální hráč č.1 Lee Westwood.

"Ano, Rickie měl dobrý rok, ale Rory McIlroy skončil na dvou majorech třetí a všechny rozdrtil v Quail Hollow!" připomněl Westwood na Twitteru jedno z nejlepších finálových kol letošní sezony. Ač McIlroy tak tak prošel cutem, po famózní nedělní jízdě se stal nejmladším vítězem na PGA Tour od triumfu Tigera Woodse v Orlandu z roku 1996. "A taky vyhrál Ryder Cup," dodal Westwood.

"Je to další ukázka protekcionismu PGA Tour, nebo jen zoufale chtějí něco vyhrát?" Nebo to má něco společného s tím, že je Rory odmítl?" naráží Westwood na fakt, že McIlroy se rozhodl zůstat i pro příští rok hráčem European Tour a v Americe odehraje jen ty nejdůležitější turnaje.

Rickie Fowler úžasným ¨finišem v předposledním zápase vykřesal Spojeným státům naději..

Rickie Fowler zazářil v závěru Ryder Cupu, kdy Američanům vykřesal naději na zvrat. Trofej však nakonec putovala k Evropě. Fowler letos nevyhrál ani jeden turnaj, ve finančním žebříčku PGA Tour skončil na 22. místě.

"Možná jen PGA Tour hlasuje stejně jako FIFA." Westwood jako Angličan jen těžce nese volbu pořadatele světového šampionátu v roce 2018. Po hlasování, nad kterým se snášel mrak korupce, získalo pořadatelství Rusko a nikoliv Anglie, jak se očekávalo.

Nad cenou pro nováčka roku kroutí hlavou i Američan Dustin Johnson. "Rickie měl slušný rok, ale vyhraje McIlroy," řekl ještě před vyhlášením šestadvacetiletý vítěz letošního BMW Championship, kterému díky penalizaci za založení hole v bunkeru unikl i titul z PGA Championship.

McIlroy: Nováčkem se necítím

Když se dozvěděl vítěze, nemohl tomu prvně uvěřit. "Že vyhrál Fowler? Tak to asi proto, že je Američan. Jinak nevím," odpověděl Johnson.

Rory McIlroy, Quail Hollow Championship

Rory McIlroy při triumfu na Quail Hollow Championship.

McIlroy zareagoval diplomatickým prohlášením, že cena je ve správných rukách, protože se stejně za nováčka nepovažoval, jelikož už loni hrál několik turnajů nejprestižnějšího golfového okruhu. To stejné však lze říci i o Fowlerovi, jenž měl na sklonku loňska raketový vstup do PGA Tour.

Šalamounské řešení Evropy

Podobné dilema stálo i před European Tour a situaci vyřešila šalamounsky. Poprvé v historii evropského okruhu se stalo, že o cenu pro nejlepšího hráče se dělí dva - Martin Kaymer a Graeme McDowell.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze