Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Suverén Ospalý před sebe nikoho nepustil

16 2000
P r a h a - Tituly mistrů republiky ve sprinttriatlonu z Prahy vezou do Brna závodníci Kepák týmu Filip Ospalý a Renata Berková. Ospalý šel za titulem i třetím pražským vítězstvím v řadě naproto neochvějně, s přehledem si hlídal nástupy soupeřů a pět set metrů před cílem nasadil k drtivému trháku, na nějž už nikdo neměl. Berková vyhrála bitvu o titul s Lenkou Radovou, ale podlehla Silvivi Gemignaniové z Itálie.

"Počasí? Jako vždy v Praze je výborné," usmíval se před závodem Ospalý, když komentoval vltavskou vodu, hrozící teplotu necelých patnácti stupňů. Jinak to viděl další z reprezentantů Martin Matula. "Je zima..." vzdechl tradiční nespokojenec a k plánu, jak vyzrát na soupeře dodal s úsměvem: "Hlavní je přežít." V tu chvíli netušil, že dokulhá do cíle se zkraveným prstem na noze až devátý. "Někdo mi hodil v depu kolo na nohu, asi je to zlomené, moc běžet s tím nešlo."

Kdo čekal, že se rozhodne už po plavání, byl zklamán. Desetivteřinový náskok trojice Ospalý, Trent Chapmann a Tomáš Klíma, skončil brzy. "Vzadu to rozjeli Řehula s Matuličem a Gaagem, nemělo to cenu," tvrdil Ospalý.

Po kole vybíhal první Pavel Petr, ale jeho snaha o překvapení měla jepičí život. Trojici Chapmann, Ospalý a Chroustovský dostihli Řehula s Gaagem, Řehula se neudržel, Gaag "vlál" na čtvrtém místě, výš se nedostal a v cíli se loňský mistr světa z Kazachstánu tvářil, jakoby jedl citrón a na otázky nedopovídal. Zato zářil Chroustovský. "Je to víc, než jsem čekal," tvrdil horší plavec, který ve vodě ztratil jen patnáct vteřin. Zkoušel jsem utéct, ale nešlo to."

Smutný byl druhý Chapmann, specialista na sprinterské závody, před čtyřmi lety druhý na juniorském MS. "Chtěl jsem vyhrát, hodně jsou toho odtáhl na špici," vzdychl. Pátý Řehula šel závod z plného tréninku. "V běhu jsem měl tvrdší nohy. Ten výprask, který jsem dostal jen zvýší mou motivaci v přípravě na olympiádu.

Renata Berková byla spokojená s titulem. "Jsem ráda, že ho mám, věděla jsem, že Italka je dobrá běžkyně," řekla k porážce od Gemignaniové.

V nominaci pro Sydney jsou Jan Řehula, Filip Ospalý, Martin Krňávek a Renata Berková, necestující náhradník je Martin Matula.

Výsledky Velké ceny Pražské energetiky (0,75 km plavání, 20 km kolo, 5 km běh) - muži: 1. Ospalý (Kepák tým) 54:33, 2. Chapmann (Austrálie) -4 vt., 3. Chroustovský -6, 4. Gaag (Kazch. - oba Diana Praha) -23, 5. Řehula (Deníky Bohemia) -33, 6. Bottoni (It.) -37, 7. Kulman (TT Team Kovosvit) -41, 8. Milichovský (Kepák) -48, 9. Matula (Deníky Bohemia) -51, 10. Orlický (Labe Tri Club), 11. Gattring (TT Team Kovosovit) -1:17, 12. Hájek (Háje)-1:19, 13. Pejsar (Slavia K. Vary) -1:20, 14. Brna (labe Tri Club) -1:21, 15. Pavel Petr (Salith-Sumtex) -1:22.

Ženy: 1. Gemignaniová (It.) 1:02:08, 2. Berková (Kepák) -4 vt., 3. Radová (TT Team Kovosvit) -11, 4. Šupinová (Plington) -57, 5. Trnková (Sportprestiž) -1:08, 6. Zelenková (TT Centrum Praha) -1:31, 7. Nováková (Diana Praha) -1:57, 8. Vojteková (Slovensko) -2:45, 9. Jiroušková (Tufo Titan Zlín) -3:06, 10. Loubková (Plington) -3:38.

Nejrychlejší triatlonisté - plavci právě vybíhají z Vltavy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze