Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Suverén Kraj v ringu hlavy netrhá

21 2000
P r a h a - Kam přijde budí hrůzu, protivníky, kteří se třesou už jen při vyslovení jeho jména, zašlapává v prach, jeví se býti neporazitelným. Zdálo by se, že takto vystavěná gloriola provází boxera Rudolfa Kraje, alespoň podle průběhu jeho pátečního zápasu. Stříbrný olympionik boxoval poprvé od her v Sydney a zvítězil málo vídaným způsobem. Již od samého počátku souboje svíral zjevně nervózní trenér soupeře - Slováka Juraje Ondrička v ruce ručník. A za pouhou půlminutku ho do ringu vhodil. "Ondričko byl opravdu slabý. Už před zápasem, jsem říkal, že když proti mě nenasadí někoho silnějšího, tak mu utrnu hlavu," svérázně odmítal přeceňovat úspěšný duel usmívající se Kraj. "Porazil jsem ho už potřetí a pokaždé před limitem."

Spokojen po zápase byl i Krajův trenér Václav Pojkar, i když podle svých slov nic jiného nečekal: "Ruda podal výkon na jaký jsem u něho v Interlize zvyklý. To znamená, že zvítězil před limitem." V této soutěži, ve které se utkávají nejlepší české a slovenské kluby, Kraj stěží narazí na vyrovnaného soupeře: "Někteří boxeři mu sedí méně, ale vždy dotáhne všechny zápasy do vítězného konce," potvrzuje Pojkar.

Dvaadvacetiletý rodák z Mělníka, který boxuje ve váhové kategorii do 81 kilogramů, by chtěl v Interlize ještě nějaký čas zůstat: "Za rok je mistrovství světa, a za čtyři pak znova olympiáda," naznačuje důvod setrvání Kraj. Případný přechod do finančně nesrovnatelně lukrativnějšího profiringu by totiž automaticky znamenal nemožnost účastnit se obou soutěží. "Hodně bude záležet na tom jak se finančně zabezpečím, k profesionálům můžu zamířit i později. Zatím jsem nedostal žádnou nabídku, která by mě zlomila."

V utkání Interligy zvítězil nakonec Krajův Slezan Opava nad Vranovem přesvědčivě 15:5.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze