Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bez medaile? Je to pořád čerstvé, říká karlovarský blokař Sukuba

Karlovarští volejbalisté Michal Sukuba (vlevo) a Michal Kriško se radují z úspěšné akce. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

2 2016
Nastoupil do všech zápasů volejbalistů VK ČEZ Karlovarsko v této sezoně. Po jejím nešťastném konci, když na klub nezbyla extraligová medaile, zažil i Michal Sukuba něco nového, přesto věří, že příští rok tomu může být jinak.

Získal šest extraligových titulů a dlouho působil v nejlepším domácím volejbalovém klubu současnosti v Českých Budějovicích. Loni přestoupil do nově vzniklého VK ČEZ Karlovarsko a jako kapitán jej hned dovedl k bronzovým medailím. Koncem minulého týdne se šance na další placku do sbírky ztratila.

„Je to pořád čerstvé. Sezona se nám nepovedla podle představ. Tak jsme to nechtěli. Musíme se s tím vyrovnat. Je škoda, že se to nepovedlo dotáhnout do medaile, ale příští rok bude jiná šance a třeba se to povede,“ věří za měsíc a půl pětatřicetiletý blokař Michal Sukuba.

Prohráli jste s Českými Budějovicemi sérii o bronz, ale už předtím po celou dobu vyřazovacích bojů to nebylo ono.
V play-off se nám herně nedařilo, nepředváděli jsme ten volejbal a tu hru co celou základní část. Důvodem mohou být zranění nebo jiné věci, ale to si musíme ještě probrat.

Navíc se v semifinálové sérii s Libercem nechal zbytečně vyloučit Džavoronok. Mělo i toto vliv?
Určitě to týmu neprospělo, protože patří k nejúdernějším hráčům, a když chyběly tři zápasy, byl to zásah. Nicméně stalo se a měli jsme se s tím vypořádat, což se nepovedlo. Musíme se z toho poučit do příští sezony, aby se to neopakovalo.

Sezonu rámovala od začátku zranění, uprostřed vyrovnané pětisetové zápasy, konec základní části dobrý a play-off špatné.
Je to tak. Se zraněními jsme bojovali od začátku sezony. Někdy jsme hráli líp, někdy hůř, dotáhli to do play-off, ale tam to nezvládli. Základní část jsme odehráli v pohodě, prohráli šest zápasů a skončili třetí. To jsme zvládli docela dobře, bohužel v play-off se nám na ty výkony nepodařilo navázat.

Vy sám jste se na tom podílel vrchovatou měrou, nastoupil jste pokaždé.
Odehrál jsem úplně všechny zápasy v sezoně, to se mi za celou kariéru nepovedlo.

Ale nebyl jste kapitánem jako minulou sezonu.
Že jsem nebyl kapitán, na chod mužstva nemělo vliv. Tak to bylo rozhodnuto, všichni jsme se s tím vypořádali úplně v pohodě. Jestli je někdo kapitán nebo není, nemá na chod družstva žádný vliv. Důležité je, aby to družstvo vzalo a odehrálo, hierarchie v šatně je daná, ať je kapitán kdokoliv.

A další změna oproti minulé sezoně, tu jste z větší části proseděl na lavičce.
Loni jsem se před Vánoci zranil, letos se mi naštěstí zranění vyhýbala. To bylo pro mě příjemnější.

Sezona tedy skončila. Co dál?
To se uvidí, jednáme o tom, jestli setrvám. Já bych zde ještě rád zůstal, pokud se domluvíme s vedením, zůstanu a příští rok se budeme všichni snažit, abychom medaili získali.

To znamená, že Karlovy Vary jste si oblíbil?
Jsem tu dva roky, jsem spokojen a líbí se mi tu. Pokud budu mít příležitost, rád zde zůstanu. Vary jsou hezké město, které se nám se ženou líbí.

Navíc jste se před sezonou přestěhovali do nové moderní haly.
Oproti loňskému působení v Jízdárenské je to příjemná změna. Nová moderní hala, ve všem nám vychází vstříc, má nejlepší parametry, nemáme si na co stěžovat. Zázemí je momentálně perfektní a jsme za to rádi. Příští sezonu se do ní budeme snažit přinést víc radosti.Najdete na iDNES.czmobilní verze