Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štybar u televize vyhlíží svůj návrat do závodů. Ještě nevím, kdy přijde, tvrdí

23 2010
Když mu před měsícem vypovědělo službu koleno a musel opustit přední příčky cyklokrosového pelotonu, doufal, že do závodů se vrátí po Vánocích. Teď má za sebou Zdeněk Štybar kvalitní trénink, stav kolena je lepší, on přesto tvrdí: "Zatím nedokážu říct, kterým závodem začnu."

Už na Štěpána má Světový pohár na programu svůj poslední závod tohoto ročníku, pojede se v belgickém Zolderu. "Pětadvacátého se vracím zpátky do Belgie a tam se rozhodnu," plánoval Štybar.

Úřadující mistr světa do sezony vlétl jako kometa, vyhrál sedm závodů, byl v čele hodnocení seriálu. Ale po závodě v Koksijde se objevily zdravotní komplikace a od té doby nezískal ani jeden pohárový bod. A na závody se kouká jenom v televizi.

V poháru je aktuálně šestý s 230 body, na lídra Nielse Alberta z Belgie jich ztrácí nedostižných 130.

"Myslím si, že v neděli ještě na startu nebudu," povídal 24letý mistr světa. "Bylo by to asi moc narychlo, což by nebylo pro koleno úplně ideální."

Domů do Stříbra na vánoční svátky přiletěl z tréninkového kempu na Mallorce, kde se potkával i s Romanem Kreuzigerem.

"Bohužel jsme se spolu moc nesvezli," posteskl si Štyby. "Já jsem si tréninky dělil tak, že jsem jezdil víckrát za den, k tomu jsem chodil i do posilovny. Odtrénoval jsem toho dost, teď uvidíme, co z toho bude."

Kloub zatím drží, i když se jeho stav může ze dne na den pokazit. "Nechci se o tom moc bavit, protože teď prohlásím, že je to dobré, ale za týden třeba budu muset říct, že jsem to s tréninkem přehnal a že to koleno bude zase špatné," povídal.

Teď Štybara trápí hlavně myšlenky na to, jak bude kloub reagovat na přechod do zimy. "A hlavně do závodů," uvažoval. "Očekávám, co přijde po prvních závodech. Myšlenky na to, že bych nejel na mistrovství světa si nepřipouštím. I když i to se může stát."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze