Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štybar dojel v Hamme-Zogge šestý a přišel o průběžné vedení v seriálu

cyklokrosař Zdeněk Štybar | foto: Pavel Lebeda/Sport Invest Group

14 2010
Cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar obsadil v třetím závodu série Superprestige v Hamme-Zogge na těžkém rozbahněném terénu šesté místo a zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně. Pro vítězství si dojel domácí Sven Nijs před čtveřicí svých krajanů a o bod předstihl Štybara v celkovém hodnocení.

Vítěz úvodních dvou dílů Superprestige Štybar nastoupil do dnešního závodu přesto, že nebyl úplně zdravotně v pořádku. Vedoucí muž světového žebříčku si v týdnu během soustředění na Mallorce poranil záda a raději vynechal čtvrteční závod v Nielu.

"Jsem rád, že jsem neztratil příliš mnoho bodů. Byl to pro mě mimořádně těžký závod. Při každém kroku jsem cítil hodně bolesti, a když musíte běžet víc než půl okruhu, tak je to hodně složité. Ale doufám, že příští týden pořádně potrénujeme a zase budu zpět," uvedl úřadující vítěz série Superprestige na twitteru.

"V Belgii jsou povodně, to bahno bylo šílené. Někde byly louže po kolena.

Takové bláto je možná jednou, maximálně dvakrát za sezonu. Když jsem tu trať viděl před závodem, říkal jsem si: Škoda, že jsem se nenarodil v Keni.

Měl bych asi rychlejší nohy na běhání," řekl k náročnému terénu na svém webu Štybar.

V Hamme-Zogge bojovala o vítězství trojice Belgičanů ve složení Nijs, Klaas Vantornout, Niels Albert, jež se odpoutala od zbytku pole. Nejvíce sil v závěru měl čtyřiatřicetiletý Nijs, jenž setřásl Vantornouta a dojel si pro výhru. Albert byl třetí.

Na dalších místech se seřadili jezdci týmu Fidea Bart Wellens, Rob Peeters, Štybar a Kewin Pauwels. Štybar, jehož nejhoršími výsledky v ročníku dosud byla dvě čtvrtá místa, klesl po třetím dílu Superprestige na druhou pozici s 40 body. Nijs má o bod víc.

Třinácté místo dnes obsadil Petr Dlask, dvacátý byl Martin Zlámalík.

výsledky

Závod cyklokrosového seriálu Superprestige v Hamme-Zogge (Belgie): 1. Nijs 59:58, 2. Vantornout -4, 3. Albert -40, 4. Wellens -1:10, 5. Peeters (všichni Belg.) -1:26, 6. Štybar -1:37, ...13. Dlask -3:36, 20. Zlámalík -6:22, 21. Šimůnek (všichni ČR) -6:45.

Průběžné pořadí (po 3 z 8 závodů): 1. Nijs 41, 2. Štybar 40, 3. Wellens 33, ...19. Dlask 3.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze