Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Koukalo na nás asi deset diváků. Asi nejsme zajímavé, pravila Strýcová

NEDAŘÍ SE. Barbora Strýcová ve 3. kole Wimbledonu nestačila na Jekatěrinu Makarovovou. | foto: Reuters

3 2016
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Sprintovala, skákala, padala, lamentovala... Tenistka Barbora Strýcová se mohla v utkání s Ruskou Makarovovou přetrhnout. Často si však připadala bezmocně.

Dvojnásobná grandslamová semifinalistka jí ve 3. kole Wimbledonu nedovolila rozvinout její pestrou hru a rdousila ji dlouhými míči k základní čáře. „Chtěla jsem tady dojít co nejdál, ale dvě vybojované výhry beru,“ řekla Češka po porážce 4:6, 2:6.

Co by v utkání muselo být jinak, abyste Makarovovou zdolala?
Musela bych líp servírovat. Podávala jsem šíleně. Nepomohla jsem si v žádném gamu, což je proti takové soupeřce rozhodující. Ona byla lepší, ale nebyla neporazitelná.

Zase jste bojovala s nervozitou jako v předchozích kolech?
Právě že ne. Paradoxně jsem hrála líp než v minulých zápasech. Cítila jsem se celkem fajn. Akorát mi selhal ten servis. Každý bod jsem si musela těžce vybojovávat.

Jekatěrina Makarovová ve wimbledonském utkání proti Barboře Strýcové
Jekatěrina Makarovová oslavuje wimbledonské vítězství nad Barborou Strýcovou.

Jekatěrina Makarovová ve wimbledonském utkání proti Barboře Strýcové.

V prvním setu ale byly nadějné chvíle, ne?
Jo, třikrát jsem ji brejkla. Vedla jsem 3:2 a 40-15. Jenže v tom gamu jsem nezahrála nic navíc. To bylo špatně. Kdybych šla na síť, nebo něco vymyslela, mohlo se to vyvíjet jinak.

Tušíte, proč vám podání selhalo?
Mám trošku unavené nohy, ale nevím, jestli je to ten pravý důvod. Celou dobu jsem tu neservírovala moc dobře. Nebyla jsem na svých obvyklých procentech.

Jak vypadá zranění ramena?
To je OK. Dneska to nemělo vliv. Jen je pravda, že jsme kvůli němu tolik netrénovali podání. Musím na servisu pracovat víc.

Jak bylo těžké něco zkoušet, když vás Ruska stále tlačila dlouhými míči k základní čáře?
Ona to hrozně žene. Těžko jsem se dostávala na síť. Hraje stereotypně, takže vím, kam ten balon půjde. Ale bekhendem mě vyháněla z kurtu pod takovým úhlem, že jsem nemohla zahrát jinam než na prostředek.

V All England Clubu se hraje mimořádně v neděli. Pořadatelé prodali méně lístků. Nastoupily jste před prázdné hlediště. Jaké to bylo?
Hrozně zvláštní. Divila jsem se, čím to je. Před námi hráli debla Angličani, ale na nás tam sedělo deset lidí. Je to škoda. Asi nejsme zajímavé.

NEBEZPEČNÁ TRÁVA. Barbora Strýcová uklouzla na trávě při jedné z výměn v prvním...
AU! Barbora Strýcová na zemi po nepříjemném pádu v utkání prvního kola...
NA TOM SE HRÁT NEDÁ. Barbora Strýcová si stěžuje na kvalitu kurtu na...

Barbora Strýcová a její trápení na wimbledonské trávě v prvním kole.

Třetí kolo ve Wimbledonu. Jak ten výsledek přijímáte?
Kdyby mi ho někdo nabídl před Wimbledonem, brala bych ho všema deseti. Necítila jsem se úplně nejlíp. Nedá se říct, že bych byla spokojená. Ale dvě vybojované výhry jsou dobré. Makarovová je soupeřka, se kterou se určitě dá prohrát. Jen mě mrzí, že jsem nedošla dál, protože Wimbledon je můj nejoblíbenější turnaj.

Potvrdila jste ovšem, že prožíváte svou nejlepší sezonu i na grandslamech, kde jste posbírala už sedm vítězství. Co vy na to?
Tak zatím to na grandslamech jde. Nechci vykřikovat, že mám na víc. Ale cítím, že bych mohla jít dál. Musel by se sejít los, forma, pohoda. To zatím nikde úplně neklaplo.

Chystáte se na dovolenou?
Nejdřív tady chci co nejdéle vydržet v deblu. Pak si dám týden dovču. V Česku. Nechci sedat do letadla, vlaku, autobusu. Žádné cestování! Chci být doma. Tím spíš, že nás pak čeká sedm týdnů v Americe.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze