Strnadová v kontrolních závodech nezaváhala

Račice - Dvě vítězství vybojovala kajakářka Michaela Strnadová na kontrolních závodech v Račicích. Uspěla na tratích 500 a 1000 metrů, druhá skončila v obou případech Jana Bláhová. Vítězka obou závodů stále může doufat v účast na olympijských hrách v závodu K1.

Záleží na tom, zda Český svaz kanoistiky získá divokou kartu, o
niž požádal.

"Požádali jsme o ni díky tomu, že Doktor vyjel dvě místa, ale obsadí jen jedno," vysvětlil ČTK sekretář Petr Mokrý.

Česká republika je však v aktuálním pořadí pro udělení karty až na druhém místě za Ruskem. "Mohou nám tu kartu nabídnout," upozornil Mokrý. Definitivně jasno bude až na začátku července.

Kanoista Martin Doktor, který v Račicích nastoupil jen na olympijských tratích, podle očekávání oba závody vyhrál.

Konkurenci nenašel na delších tratích ani deblkajak Jana Šebestová, Klára Ballová. Kontrolní závody byly nominací na třetí díl Světového poháru, který se uskuteční o příštím víkendu právě v Račicích.

K2: 1. Holubář, Leština (USK/Dukla) 3:18,17
K4: 1. Holubář, Andrlík, Polívka, Souček (USK/Dukla) 2:59,94.
Ženy:
K1:
1. Strnadová (Dukla Praha) 4:03,00
K2: 1. Ballová, Šebestová (Dukla) 3:52,46
K4: 1. Ballová, Kresaňová, Šebestová, Švarcová (Dukla/USK) 3:40,44.

K2: 1. Holubář, Leština 1:34,09
K4: 1. Holubář, Andrlík, Polívka, Souček 1:24,11.
Ženy:
K1: 1. Strnadová 2:00,59, K2: 1. Ballová, Šebestová 1:58,80,
K4: 1. Ballová, Kresaňová, Šebestová, Švarcová 1:48,52.

200 m:
Muži:
C1:
Jiráský 43,14, C2: 1. Fuksa, Netušil 39,50, C4: 1. Bunda, Hromádka, Suchý, Suchomel (PCE/Nymburk) 36,97, K1: Šváb 37,10,
K2: 1. Hottmar, Šváb (USK) 35,05, K4: 1. Baťka, Štěrba, Proksch, Šváb (USK/Dukla/Olomouc/USK) 32,38.