Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Střelkyně Budayová stále váhá nad novou smlouvou

Zlín - Jindřichův Hradec - Michaela Budayová ze Zlína střílí | foto: Dalibor Glück, MAFRA

17 2009
Smlouvu, díky níž se stane jednou z nejlépe hodnocených házenkářek v interlize, jí předseda zlínského klubu Petr Habrovanský ještě o něco vylepšil. Nejlepší kanonýrka soutěže Michaela Budayová přesto stále váhá, zda podepsat a zůstat doma, nebo zamířit do ciziny.

"Pořád má sen o zahraničním angažmá a asi bojuje sama se sebou, co pro ni bude lepší," poznamenal Habrovanský. "Přesto doufám, že se rozhodne správně a zůstane ve Zlíně," dodal optimisticky.

Budayová, která tento týden promovala, i bez nové smlouvy trénuje s týmem. Proto dnes odjíždí na krátké soustředění ve Velkých Karlovicích. Definitivní verdikt by měl padnout příští týden.

Do podhůří Javorníků a Beskyd naopak neodjela další spojka Alena Polášková, která se po pětiletém angažmá v Dánsku vrací domů. Rozhoduje se totiž mezi Zlínem a mezi Olomoucí.

"Už před tím, než začala trénovat u nás, Olomouci slíbila, že s ní bude jednat," vysvětlil trenér Zlína Dušan Poloz. "Když to nevyjde, zklamaný nebudu. Ale byl bych rád, kdyby působila u nás. Vždyť pochází ze Zlína," připomněl.

Vicemistra z Olomouce připravil Zlín už o dvě házenkářky. Získal brankářku Dagmar Vyhlídalovou, které na Hané skončila smlouva, a je blízko k dohodě o přestupu křídla Kristýny Salčákové.

"Zatím to není uzavřené, ale jsem přesvědčený, že to dopadne dobře," nepochybuje Poloz.

žet

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze