Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trutnovské basketbalistky se vrhly na středoevropská klání

Jozef Rešetár, trenér Trutnova | foto: Vilém Fischl

4 2015
Víkendové ligové zápasy a mezi ně vložené pohárové středy - tento z mnoha sportů známý režim basketbalistky Kary Trutnov nyní výrazně naruší. Současnou ligovou pauzu totiž využijí k sehrání čtyř utkání v základní skupině Středoevropské ligy.

První absolvovaly už ve čtvrtek ve Vídni, vyhrály 54:51, když přečkaly výraznou střeleckou převahu domácích. Po pátečním utkání ve slovenském Šamoríně a nedělním v rumunském Aradu celou pasáž zakončí ve středu domácím zápasem s SBŠ Ostrava.

Za šest dnů tak sehrají více než polovinu všech utkání, která před ně základní skupina Středoevropské ligy CEWL postavila. „Věřím, že na to jsme dobře připraveni. Bude to náročné, ale doufám že pro nás i velmi přínosné,“ řekl před odjezdem do Vídně trenér trutnovského družstva Jozef Rešetár.

Mohli jste mít prostor na trénink, kterého v sezoně už moc nebude.
Mohli, ale tréninku jsme měli dost na to, abychom byli dobře připraveni. A zápasy jsou tím, co nás může posunout dál a pomoci i v lize. Nastupujeme proti týmům, které hrají velmi rozdílně, každý zápas bude jiný a budeme na to muset reagovat. To se může hodit.

Po zápase ve Vídni nastoupíte už o den později v Šamoríně. Co čekáte od slovenského družstva?
Několik kvalitních hráček, z nichž některé jsou i ve slovenské reprezentaci. Ale kádr mají užší, než je náš.

V neděli vás čeká odveta v rumunském Aradu, ten asi znáte nejlépe, nedávno vás v Trutnově vysoko porazil.
Byla to vysoká porážka, ale i takové zápasy jsou potřeba. Arad má čtyři velmi kvalitní Američanky, které hrají dost netypicky. Na rozdíl od většiny Američanek, které jsou v Evropě, si umějí výborně přihrát, nehrají jen na sebe. U nás nám to ukázaly v plné míře.

Tato šňůra vám může přiblížit postup do finálového turnaje, kam z každé skupiny postoupí dvě družstva. Počítali jste, kolik k tomu potřebujete výher?
Vypadá to tak, že z těch tří zápasů u soupeřek potřebujeme vyhrát dva a pak za týden ve středu doma porazit Ostravu. Nejtěžší to samozřejmě asi bude v Aradu. Z toho je jasné, jak by to pro nás mělo vypadat.

V rozběhnuté sezoně jde o dost neobvyklý program. Které hráčky ho absolvují?
Kromě zraněné Mileny Prokešové jsou všechny další v pořádku, takže pojedou. Doma podle dohody zůstává Míša Uhrová, která má pracovní povinnosti. Mladé hrají své soutěže, takže hráček pojede osm nebo devět a asi všechny si zahrají do sytosti.Najdete na iDNES.czmobilní verze