Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chůze, běh, kolo. Ale jednou to rozhodnutí přijde, tuší Drahotová

Anežka Drahotová v cíli Pražského půlmaratonu. | foto: PIM

17 2014
Pokud se některý z nápadníků rozhodne běhat za Anežkou Drahotovou, bude muset přidat do kroku. Před dvěma týdny byla 18letá všeumělkyně z Rumburka první Češkou Pražského půlmaratonu, o tomto víkendu zase mistryní republiky v chůzi na 20 kilometrů. A teď už zase míří jinam, do cyklistického pelotonu.

"Ne, vždycky neuteču, na kluky si taky někdy čas udělám," směje se vytáhlá sportovkyně. "Ale musí být hodně tolerantní, protože času je hodně málo."

Skoro všechen totiž věnuje sportu, takže ani na školu ho moc nezbývá. Má individuální plán a přes zimu, kdy trénovala v teple, se do ní nepodívala prakticky vůbec. "Když se všechno dobře naplánuje, určitě nějaký volný čas mám," tvrdila Drahotová, členka projektu McDonald´s Olympic Hopefuls.

V širokém záběru disciplín a sportů zatím úplné jasno nemá, zatím se považuje jen za vytrvalostního sportovce. "Ale vím, že postupem času bude muset to rozhodnutí přijít, protože v dospělé kategorii není možné dělat všechna tři odvětví na sto procent," uvědomuje se. "Uvidíme. Zatím to kombinovat jde, protože tréninky jsou podobné."

Nejvíc energie věnuje a největší úspěchy má aktuálně v chůzi. A její suverenita byla o víkendu na šampionátu v Poděbradech taková, že porazila i nejrychlejšího muže. O devět sekund!

"Překvapilo mě to, ale užila jsem si to," kývala. "A o víkendu už se zase těším na kolo, čeká mě první Český pohár."

Cyklistice se chce v letošní sezoně věnovat víc. "Pravda, naši mají trochu strach," připouští. Ale lákadlo startu na mistrovství Evropy i tom světovém je silnější, zvlášť když má teď Drahotová podporu nového týmu.

"Po loňském mistrovství světa mě oslovil tým Radomíra Šimůnka, dostali jsme důležitou podporu, zázemí, a věřím, že to letos půjde," pronesla Drahotová. "Kolik mám najeto? To opravdu nebudu říkat, není to tolik, kolik bych si přála, nebo kolik je u cyklistů běžné. Kolu jsme se věnovali jen na zimním soustředění na Kanárech a to číslo neznám."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze