Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stolní tenistka Štrbíková si zahrála v Číně, teď se těší na domácí ME

Stolní tenistka Renata Štrbíková | foto: ČTK

13 2010
Zajímavou zkušenost má za sebou stolní tenistka Renata Štrbíková. 69. hráčka světového žebříčku se nedávno zúčastnila exhibice v Číně, kde spolu s Maďarkou Kristinou Tothovou skončily v konkurenci čtyř ryze mužských párů tvořených elitními světovými hráči na druhém místě.

"Jely jsme tam s cílem neztrapnit se a trochu pobavit. Ve čtyřhře jsme byly jediné ženy, vlastně takový doplněk. Možná i proto jsme uspěly," vzpomínala s úsměvem Renata Štrbíková.

Teď si ale od stolního tenisu na chvíli odpočine. "Ve třiceti letech dodělávám na Obchodní akademii v Ostravě-Hrabůvce maturitu. Předtím nějak nebyl čas," řekla Štrbíková, která kvůli tomu dokonce vzdala účast na mistrovství světa. "Pro holky bude těžké udržet se v elitní skupině, ale já jsem teď už prostě dala přednost škole."

Další špičkový turnaj si však už Renata Štrbíková ujít nenechá. Bude jím totiž zářijové mistrovství Evropy, které se bude konat v ostravské ČEZ Aréně. "V reprezentaci jsem vlastně už šestnáct let a jsem moc ráda, že si budu moct zahrát před domácím publikem," přiznala Renata Štrbíková, která bude na evropském šampionátu obhajovat společně s Ivetou Vacenovskou a Danou Hadačovou loňský bronz ze soutěže družstev.

"Bude to psychicky náročné, protože doma na nás bude větší tlak než loni v německém Stuttgartu, ale snad se nám to podaří," přála si Štrbíková.Najdete na iDNES.czmobilní verze