Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stolní tenista Půlpán bude útočit na další medaili

Stolní tenis - ilustrační foto | foto: Reuters

8 2017
Zlatá medaile ve dvouhře a v soutěži dvoučlenných družstev na Světových hrách handicapované mládeže v roce 2016 - to jsou největší úspěchy stolního tenisty Davida Půlpána, který nebude chybět ani na letošním Emil Open.

Rodák z Třibich na Chrudimsku se musí potýkat s vrozenou vadu pravé dolní končetiny, má ji asi o 20 centimetrů kratší. V chůzi mu tak musí pomáhat ortoprotéza, ale za stolem prohání v dresu pražského El Niňa i soupeře bez handicapu.

Co pro vás Evropské hry handicapované mládeže znamenají?
Je to skvělá akce, hlavně pro začínající sportovce, kteří se mohou více seznámit s celým sportovním prostředím. Velkým přínosem bude jistě účast paralympijského vítěze v plavání Arnošta Petráčka, úspěšné atletky Kateřiny Novákové a dalších skvělých sportovců, kteří mohou svým příběhem a vůlí ukázat cestu ostatním. Na hrách už jsem startoval v roce 2012 a 2013, oba ročníky jsem vyhrál.

Jaká byla vaše příprava na letošní hry?
Bohužel jsem přípravě kvůli školním povinnostem nemohl věnovat tolik času, kolik bych si představoval. Státnice jsem však úspěšně zvládl a mohu se nyní plně soustředit na celý turnaj. Věřím, že se mi na poslední chvíli ještě podaří dostat do dobré herní pohody.

S jakými ambicemi tedy budete do turnaje vstupovat?
Kdyby se mi povedlo navázat na rok staré vítězství ze Světových hrách handicapované mládeže, byl bych nadmíru spokojený. Sám ale cítím, že opravdu nemám příliš nahráno, takže si chci celé letošní hry hlavně užít a potkat se s přáteli.

Stolní tenis je jedním z pěti sportů, ve kterém se na letošním Emil Open bude soutěžit. Jde sport opravdu o vhodný pro handicapované?
Stolní tenis se objevil už na první paralympiádě a má tedy dlouhou tradici. To je hlavní důvod, proč je mezi handicapovanými sportovci velmi oblíbený. Dále existuje ve stolním tenise mnoho kategorií, jak pro vozíčkáře, tak pro stojící hráče. Může ho tedy hrát téměř každý i mezi handiapovanými a už si vydobyl své pevné místo na mezinárodních akcí podobného typu.

Čím byste diváky nalákal právě na turnaj ve stolním tenise?
Určitě je zajímavé vidět, jak se jednotliví hráči vyrovnávají se svým handicapem. To je samozřejmě obdivuhodné u všech sportů, ale právě ve stolním tenise existuje například spousta variant podání a také mnoho různých herních stylů. Stolní tenis je prostě krásný sport a jsem rád, že si jej budeme moci zahrát i na letošních Evropských hrách.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze