Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opory odešly, ve Františkových Lázních je nahradí mladí stolní tenisté

Stolní tenista Antonín Gavlas | foto: Martin Stolař, MAFRA

29 2017
Jako nováček ohromili extraligu. Stolní tenisté SK TTC Františkovy Lázně vybojovali senzační stříbrné medaile. Po sezoně se celý úspěšný kádr rozprchl, nastává nová éra stolního tenisu na západě Čech.

Antonín Gavlas, Tomáš Pavelka, Romualdo Manna, ta jména už příznivci extraligového ping-pongu ve Františkových Lázních skloňovat nebudou. Jména, která klub v jeho premiéře dotáhla až na druhé místo nejvyšší soutěže.

„Půjdeme trochu jinou cestou, zapojíme více mladé hráče. Zkusíme následující rok odehrát s ekonomickou úsporou, ale samozřejmě co nejlépe,“ říká před novou sezonou předseda klubu Petr Gavlas.

Extraliga nadále bude

Katastrofický scénář nabízející se už na konci minulé sezony se podařilo odvrátit, klubu hrozil zánik. „Byla priorita znovu to přihlásit, když jsme už něco začali, tak bych byl rád, aby to pokračovalo,“ vysvětluje Gavlas. Ovšem vyhráno není. „Zatím nám nějak výrazně samosprávy nepomohly. Ještě budu žádat.“

Vždycky jde o peníze

Na tom bude hodně záležet a ruku v ruce s finanční situací jde kvalita kádru. Jak už bylo výše zmíněno, stávající se úplně rozpadl. Odešel jeho lídr a kapitán Antonín Gavlas.

„Bylo to po dohodě. Nebylo jasné financování klubu, a když má rodinu, nechtěl jsem jej blokovat a bránit mu nějakými planými sliby. Dohodli jsme se, že to může zkusit někde jinde,“ poodkrývá Petr Gavlas bratrské jednání. ́

První kontakty Antonína Gavlase byly do zahraničí. „Tam to nevyšlo. Do kvalitní polské ligy se nedostal, a tak se vrací do El Niňo Praha, kde působil tři roky před tím, než se vrátil do Chebu a následně Františkových Lázní. Sezonu to zkusí v Praze. Ulehčí naší kase,“ přiznává Petr Gavlas.

Všichni tři jdou pryč

Odešli také Tomáš Pavelka a Romualdo Manna. „Pavelka jde do KT Praha a Manna se vrací do Itálie do Turína, kde by měl dělat předsedu klubu,“ objasňuje předseda klubu.

V této chvíli nastává nová situace. Zelenou ve velké míře dostává mládí. „Jistý je jediný hráč, Lukáš Hobl, který přestoupí z SKST Cheb,“ říká Gavlas.

Hobl už několik startů v extralize na kontě má, ve Františkových Lázních minulou sezonu hostoval. Aby ovšem byl klub konkurence schopný, musí se podívat i za hranice. „Mám v jednání další tři cizince, dva Srby a jednoho Itala. Je před podpisy smluv. Do poloviny července musím nahlásit soupisku,“ vysvětluje Gavlas.

Od jednání z případnými partnery a následné ekonomické situace klubu se bude odvíjet konkrétní složení. „Potom se můžu rozhodnout, jestli vezmu toho levnějšího nebo dražšího.“

Toto se netýká realizačního týmu, ten zůstává nezměněn z minulé sezony. Trenérem je Anton Gavlas, asistentem a vedoucím mužstva Vladimír Malý a předsedou klubu Petr Gavlas. Místopředsedou nadále zůstává Antonín Gavlas.

„V rámci zachování rodinných vztahů jsem musel bratrovi ustoupit a uvolnit jej jinam, i když se nakonec povedlo sehnat na něj finance, ale pozdě.“

Cheb bude ve druhé lize

Extraligový dres neoblékne Petr Gavlas. Hráčsky zůstane věrný SKST Cheb.

„Po sestupu jsme se přihlásili do druhé ligy. Tam se budu snažit s Michalem Polákem a Janem Žaloudíkem dostat se zpátky do první ligy. Máme nového hráče, vracejícího se po letech z Německa, Jana Žáka, původem z Chodova, ten nám zlepší kvalitu,“ věří Petr Gavlas.

Do přípravy všichni

Společná příprava extraligového týmu SK TTC Františkovy Lázně začne 25. července.

„Od 4. července je naplánovaná individuální příprava. Týká se hlavně mladíků Hobla a Žaloudíka, kteří by se měli objevovat v sestavě extraligového týmu,“ doplňuje předseda klubu Petr Gavlas. „Budeme se snažit uhrát play-off, když se podaří doplnit, mladíci se neustále zlepšují, je šance na 5. až 8. místo po základní části.“Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze