Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jinek: Přístup svazového vedení stolního tenisu vnímám jako neuctivý

Oslava prvního titulu Manažer STEN marketing HB Ostrov Miroslav Jinek všechny zápasy stolních tenistů Havlíčkova Brodu hodně prožívá. Stejně intenzivně ale úspěchy svých svěřenců dokáže oslavit. | foto: MAFRA

14 2016
Manažera stolních tenistů Havlíčkova Brodu Miroslava Jinka štve, že jeho tým je funkcionáři ignorován. „Za dva roky jsme odehráli šest domácích a šest venkovních zápasů v Lize mistrů a nikdo z vedení nebyl přítomen,“ zlobí se.

Havlíčkobrodští stolní tenisté mohou být v polovině sezony velmi spokojení. Mají za sebou úspěšné vystoupení v Lize mistrů, postup do evropského poháru, vítězství v Českém poháru a vedení v české extralize.

„Tyto výsledky hovoří za vše, takže ode mě neuslyšíte nic jiného než slova spokojenosti,“ pochvaloval si manažer týmu STEN marketing HB Ostrov Miroslav Jinek.

Utkáním podzimu pro vás byl domácí duel Ligy mistrů proti Borussii Düsseldorf, ve kterém jste podlehli těsně 2:3. Jak zpětně tento duel hodnotíte?
Jen a jen pozitivně. Nejde k němu říct nic negativního. Byly to super vyrovnané zápasy. Kdyby Petr Korbel ve svém zápase vyhrál druhý set, kdy vedl 9:6, tak jsme dokonce mohli útočit na postup. Byla to skvělá show. Celá Liga mistrů byla z naší strany velmi povedená.

Je to jen kdyby, ale kdybyste měli k dispozici Masataku Morizona, tak se třeba mohlo pomýšlet i na postup do čtvrtfinále. Je trochu podivné, že japonská federace naplánovala na stejný datum kvalifikaci na mistrovství světa, že?
Je to složité. Masa nám řekl, že by rád byl v Brodě, ale zároveň chce i reprezentovat Japonsko na mistrovství světa. Zkoušeli jsme se dohodnout s reprezentačními trenéry, ale nevyšlo to. Třeba loni soutěž končila už 5. prosince, teď o dva týdny déle.

I přes porážku jste si zápas užil? Atmosféra byla fantastická...
Byl to divácký rekord. Já jsem si ale zápas moc neužil, byl jsem v transu. Máme s Tregym (Tomášem Treglerem – pozn. autora) rituál, že se štípeme do kolena. Vše se samozřejmě odehraje na stole, ale tohle k tomu patří. Každý kdo nepřišel, může jen litovat.

Všimla jsem si, že se na zápase neobjevil nikdo ze svazu. To je trochu smutné ne?
Není to jenom o tomto zápase. Za dva roky jsme odehráli šest domácích a šest venkovních zápasů v Lize mistrů a nikdo z vedení nebyl přítomen. Vnímám to jako velkou neúctu k hráčům, klubu, stolnímu tenisu vůbec a také Havlíčkovu Brodu. Bylo tady na domácích zápasech kolem tří tisíc pingpongářů, kteří si toto vedení zvolili, a oni se jim nepřijedou ani ukázat.

Nepřijel se podívat ani reprezentační trenér nebo jeho asistent.
Je to více než zarážející.

Atmosféru si jistě užil i nejlepší evropský hráč a legenda Timo Boll, že?
Plácal si s hráči při nástupu, tleskal do rytmu při fandění a užíval si atmosféru. Po zápase se ochotně fotil a podepisoval třem stovkám fanoušků, kteří zůstali na autogramiádu. Tento chlapík mě mile překvapil svou skromností.

Hned druhý den po utkání s německým celkem jste vyhráli Český pohár v Hodoníně. Jak moc velký úspěch to pro vás je?
Vyhrát Český pohár je vždycky příjemné. Ovšem bylo to pro nás hodně náročné. Já bych byl nejradši, kdyby se pohár hrál ve dvou dnech. Navíc bych rád sehnal generálního sponzora. Nejvíc smutné na tom je, že se hrálo před padesátkou diváků. Z toho dvacet bylo z Havlíčkova Brodu.

Už zítra míříte do Francie, kde vás čeká Istres. Jaké máte cíle v poháru ETTU?
Já si myslím, že jsme favoriti. Za Istres Tennis de Table hraje Benjamin Brossier, toho známe z loňského působení v Angers. Musíme si dát také pozor na Egypťana Omara Assaru.

Myslíte si, že máte šanci evropský pohár vyhrát?
Sílu určitě máme. Když bude k dispozici Masa, tak máme velkou kvalitu. Pro mě je největším favoritem rakouský tým Weinviertel Niederösterreich. Na ten narazíme, pokud vyřadíme Francouze. Takže by nás čekala další výzva.

Hráčům jste za dobrý výkon proti Düsseldorfu slíbil odměnu. Prozradíte, o co šlo?
Udělali jsme si vánoční večírek na Moravě ve sklípku.

Jaké by bylo hodnocení uplynulé poloviny sezony?
Nic jiného než spokojenost ode mě neuslyšíte. Vedeme extraligu bez ztráty kytičky, v Lize mistrů jsme podali vynikající výkony. Splnili jsme cíl postoupit do poháru ETTU a navíc vyhráli domácí pohár. Tyto výsledky hovoří za vše.Najdete na iDNES.czmobilní verze